Флюороз емалі зубів
Форми, причини, лікування

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Причини захворювання
 • Стадії (форми) флюорозу зубів
 • Диференційна діагностика
 • Наслідки
 • Лікування флюорозу
 • Профілактика флюорозу

 

Говорячи про ураження емалі, ми найчастіше маємо на увазі карієс. Але існує і таке поняття, як некаріозні ураження зубів — саме до них і відносяться флюороз, гіперплазія емалі. Зустрічаються вони нерідко, тому про подібні ураження необхідно знати.

Фото. Лікування флюорозу в клініках Люмі-Дент

Флюороз і гіперплазія лікування в Києві Люмі-Дент

Під флюорозом розуміють таке захворювання, яке вражає емаль, змінює її колір — але зазвичай не повністю, а крапками, плямами, смугами.

Вони мають жовтий або коричневий відтінок, добре виділяються на основному фоні. Доповнюється все це підвищеним стиранням емалі, ерозією.

Фото. Ендемічний флюороз емалі

Флюороз зубів емалі фото Люмі-Дент

Причини захворювання

Головна причина недуги — підвищений вміст фтору в організмі. Він може накопичуватися під час певного типу харчування, після ковтання пасти.

Фтор нерідко потрапляє в організм, якщо людина працює на підприємстві, де його вміст підвищено.

З непрямих причин, що провокують захворювання, можна виділити ослаблений імунітет, різні ураження печінки, проблеми вегетосудинного плану. У групі ризику зазвичай знаходяться діти.

Розрізняють ендемічний флюороз зубів, який проявляється у населення, що проживає в районах з підвищеним вмістом іонів фтору в питній воді.

Фото. Флюорозние зуби - плями на емалі

Флюороз емалі зубів фото Люмі-Дент

Стадії (форми) флюорозу зубів

Залежно від ступеня ураження зубів, хвороба має такі форми або стадії:

 • Штрихова форма;
 • Плямиста форма;
 • Меловидно-крапчаста форма;
 • Ерозивна форма;
 • Деструктивна форма.

Всі ці стадії розрізняються лише ступенем руйнування емалі. Найменше руйнування має штрихова стадія, найбільше - деструктивна.

Диференційна діагностика

Захворювання плямистої форми схоже на вигляд з плямистою гіпоплазією емалі, і карієсом у стадії плями. Більш запущені стадії хвороби схожі з ерозією емалі, клиновидним дефектом зубів.

Як розрізнити ці хвороби між собою:

1) флюорозні ураження з'являється відразу після прорізування зубів, і далі не змінюються, немає прогресу розвитку;

2) флюорозні ураження емалі множинне, розташоване з зовнішньої і внутрішньої поверхні зубів;

3) При гіпоплазії плями блискучі, флюорозні плями - матові;

4) При ерозії емалі ураження симетричні, прогресують з часом, зуби реагують на температурні подразники. При флюорозі підвищена чутливість на подразники відсутня.

Наслідки

Флюороз — це шкідливий зовнішній дефект. Згодом через хворобу зуби стають крихкими, можуть сильно пошкоджуватися. Оскільки проблема викликана надмірним вмістом фтору, на запущеній стадії вона може проявлятися не тільки на стані зубів, але і на всьому організмі в цілому. Згодом у людини спостерігаються ураження кісткової тканини, м'язів, нервової системи.

Лікування флюорозу причини наслідки фото Люмі-Дент

Лікування флюорозу

Оскільки пацієнти звертаються за допомогою до наших стоматологічних клінік Люмі-Дент на різних стадіях, то і лікування буде різним.

У ряді випадків досить відбілити потрібні ділянки, провести ремінералізуючу терапію, додати в раціон кальцій.

Часто пацієнтам призначають електро- та фотофорез, проводять пломбування, в складних випадках рекомендовано протезування — пошкоджені зуби можна закрити вінарами, а також керамічними, цирконієвими коронками. Інколи лікарі виписують і препарати, що містять фосфор.

Лікування завжди буде індивідуальним. Це залежить від віку пацієнта, стадії захворювання і тих порушень, які є на момент звернення.

Профілактика флюорозу

Якщо мова йде про ендемічні форми захворювання, необхідно всіляко обмежити у людини, особливо у дітей - споживання місцевої питної води з підвищеним вмістом фтору. Таку воду або треба попередньо очистити, або перейти на вживання та проведення гігієнічних процедур бутильованою водою, привезеною з інших джерел.

Також хорошою профілактикою флюорозного ураження емалі є прийом препаратів з підвищеним вмістом вітамінів C, D, а також глюконату кальцію.

У харчовому раціоні бажано уникати продуктів з підвищеним вмістом фтору (риба, інші морепродукти).

Бажано дітей періодично вивозити на оздоровлення в інші райони, де вміст фтору у воді нормальний.

Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest