8:00 - 21:00
ua
1973

Як Довго Треба Носити Брекети, Щоб Виправити Прикус

Дивіться відео з нашими ортодонтами
Зміст:
 • Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів
 • Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу
 • Види брекетів і як вони визначають період носіння
 • Коли ставлять і до якого віку носять брекети
 • Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку
 • Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес
 • Консультація, установка, перші результати
 • Регулярна корекція - важлива складова процесу
 • Догляд за брекетами і дотримання всіх правил
 • Зняти брекети раніше: чи можливо це
 • Як прибирають брекети із зубів
 • Люмі-Дент: відповімо на всі питання про брекети

В цій статті лікар ортодонт Коржев Руслан Вікторович відповість на питання:

 • які є етапи лікування брекетами в ортодонта?
 • скільки треба ходити з брекетами, на скільки років їх ставлять?
 • скільки носять брекети на нижній і верхній щелепі?
 • чи відрізняється час носіння брекетів при різних видах неправильного прикусу: глибокому, дистальному, мезіальному?

 

Якщо ви мрієте вирівняти прикус і отримати красиву, гармонійну усмішку, у вас саме собою виникне питання про те, скільки носять брекети. Практика показує, що конкретні терміни залежать від маси умов.

Фото. Приклад роботи в мережі клінік Люмі-Дент.

Скільки носять брекети фото Київ Люми-Дент

Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів

Немає єдиної відповіді на питання про те, скільки потрібно носити брекети. Все залежить від положення зубів, від ступеня проблеми і тих відхилень від норми, з якими доводиться боротися.

При легкому викривленні зубів, якщо трохи виступили різці, пацієнтам для виправлення проблеми вистачить 6-8 місяців.

Сильні проблеми з прикусом вимагають більше терпіння: пацієнту доведеться ходити в брекет-системі від 36 місяців.

Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу

Щоб зрозуміти, скільки потрібно носити брекети, обов'язково враховують і вік пацієнта.

В момент, коли зубощелепна система тільки формується, вона більш пластична і піддається змінам швидше.

У підлітковому віці, якщо батьки вчасно звернулися за допомогою, термін виправлення прикусу зазвичай укладається в 0,5-1,5 року.

В середньому після 23 років дорослі починають носити брекети до двох років, а при сильній патології — і до трьох років.

Дотримання термінів носіння, які встановлені лікарем це дуже важливо: якщо ними знехтувати, зуби дуже швидко повернуться в початкове положення.

Брекети на зуби фото Люмі-Дент

Види брекетів і як вони визначають період носіння

З'ясовуючи, скільки обов'язково потрібно носити брекети, ми повинні брати до уваги не тільки вік пацієнта і складність його ситуації, а й тип самої системи. Ось декілька прикладів, коли брекет-система впливає на терміни:

 • Безлігатурні металеві брекети — носяться в основному від року і більше: серед класичних конструкцій це «найшвидше» рішення.
 • Класичні брекети, але вже з сапфіровими, керамічними, пластиковими і іншими деталями — в порівнянні з металевими їх носять трохи довше, в середньому 1,5-2 роки у дорослих людей.
 • Внутрішні, лінгвальні брекети: питаючи у лікаря, скільки носити  внутрішні брекети (ціна), будьте готові почути терміни більше, ніж у класичних систем. Тривале лікування — це плата за те, що лінгвальні брекети не впливають на зовнішній вигляд, тому що розташовуються на зворотному боці зубного ряду.

Є ще таке рішення, як елайнери — так звані прозорі капи, які носять регулярно або періодично (тільки вночі). Вони підходять при нескладних патологіях і дозволяють завершити лікування за короткий термін — від півроку.

Фото. Результат лікування, стоматологія Люмі-Дент.

Як носити брекети фото Київ ЛюміДент

Коли ставлять і до якого віку носять брекети

Виправлення прикусу у дитини — завдання, про яке батьки починають замислюватися дуже рано, але ставлять системи тільки в певному віці.

Виправлення більшості дефектів з прикусом можливо тільки тоді, коли вийшли другі премоляри: саме після цього моменту щелепи починають зростати набагато повільніше, вже можна говорити про якесь ефективне втручання.

 • Відповідаючи на питання про те, скільки потрібно носити брекети, відштовхуємося від того, в якому віці система поставлена. У дітей це не раніше 11-13 років, але все індивідуально — нерідко терміни пристойно зсуваються, а точні можливості озвучить тільки досвідчений лікар після детальної діагностики;
 • Якщо ж брекет-системи поставлені в 11-13 років, то вже в самий розквіт підліткового віку у дитини будуть рівні і красиві зуби, що позбавить його від багатьох комплексів.

Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку

Вік не є абсолютним протипоказанням для встановлення брекет-систем — до цього рішення вдаються люди і в 30, і навіть в 40 років. Єдина умова — це відсутність серйозних захворювань, які відносяться до списку протипоказань.

При установці брекет-систем у людей старшого віку є свої нюанси, наприклад:

 • Найчастіше лікарі рекомендують їм ставити металеві класичні брекети з резинками, тому що з усіх рішень їх носять найменше — в разі з дорослими це в середньому 1,5-2 роки.
 • Нерідко перед установкою системи потрібно видалити деякі зуби — у дорослих не завжди залишається вільне місце в щелепі, тому для розвороту коронок потрібний додатковий простір.
 • Протипоказання для встановлення брекетів не вікові, але вони можуть бути пов'язані з віком: наприклад, певний стан здоров'я зубів вже не дозволить поставити подібну систему.

Збираючись встановлювати вироби в зрілому віці, подумайте, чи готові ви протягом не одного року трохи змінити спосіб життя і більш ретельно займатися гігієною порожнини рота. У вас буде і певна прив'язка до місця, тому що, бажано, щоб все лікування проходило у одного лікаря — тоді фахівець контролює ситуацію, в будь-який момент може щось виправити або підказати.

Не забувайте, що є альтернативні способи поправити невеликі недосконалості зубного ряду. Якщо мова йде про злегка виступаючі зуби, це усувають за допомогою установки вінірів або люмінірів — заразом ви коригуєте форму зубів, їх колір.

Фото. Приклад прикрашання дитячих брекетів з резинками.

 

В якому віці носити брекети фото київ Люмі-Дент

Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес

Уточнюючи, скільки в ідеалі слід носити брекети в 14, 16, 20 або 30 років, пацієнти нерідко забувають подумати про те, в чому саме полягатиме вся процедура.

Носіння брекет-систем вимагає від людини терпіння і виконання всіх рекомендацій лікаря. Якщо нехтувати цими рекомендаціями, після відновлення прикусу доведеться витратити чимало сил і часу на те, щоб відновити ще й емаль, окремі зуби.

Консультація, установка, перші результати

 • Починається виправлення прикусу з відвідування лікаря для консультації, огляду, перших знімків і іншої діагностики;
 • Після ретельного обстеження лікар бачить всю картину, а зібрана інформація дозволяє визначитися з оптимальним типом брекет-системи;
 • І вже на цьому етапі ви будете знати, скільки доведеться носити брекети — стоматолог зрозуміє це за характером відхилень і особливостей обраної методики.

Увага: термін, який лікар призначить спочатку, іноді змінюється як в меншу, так і в більшу сторону — то, скільки потрібно носити брекети, залежить в тому числі і від реакції самого організму. Коригування термінів при лікуванні зустрічається нерідко, але лікар обов'язково розповість, чому вона потрібна.

Встановивши брекети, не чекайте, що побачите перші результати через тиждень або два — зазвичай пацієнти помічають початкові зміни в середньому через місяць.

Щоб встановити брекети, треба переконатися, що в порожнині рота немає додаткових проблем — попередньо лікують всі хвороби, усувають недоліки, які в майбутньому вплинуть на зуби або ясна.

Сама установка виробів, коли все добре і ніяких додаткових дій не потрібно, займає всього один візит до стоматолога.

Фото. Результати лікування.

Як довго носити брекети фото Київ ЛюміДент

 

Регулярна корекція - важлива складова процесу

 • Уточнюючи, скільки мінімум носять брекети дорослі і діти при неправильному прикусі, пацієнти забувають про те, що візити до лікаря будуть регулярними: тобто ви завжди будете знати, скільки приблизно часу вам залишилося. Відвідування стоматолога необхідно, щоб підтягнути, почистити систему і переконатися, що лікування йде без відхилень;
 • Нерідко пацієнти припускаються помилку і думають, що самолігуючі системи не вимагають корекції — але це не так. В порівнянні з класичними системами вони вимагають менших візитів до стоматолога, але вони все одно будуть. Звичайні брекети коригують в середньому раз на місяць, а самолігуючі — десь раз в шість тижнів;
 • Якщо ви вирішили дізнатися, скільки потрібно носити брекети, щоб прибрати щілину, вирівняти ікла або виправити прикус, не варто спиратися на інформацію від непрофесіоналів. В інтернеті і особистому спілкуванні люди діляться своїм досвідом — але кожен досвід навіть при схожих проблемах унікальний, тому вам призначать зовсім інші терміни.

 Фото. Результат роботи наших лікарів.

Які брекети краще носити фото Київ Люмі-Дент

Догляд за брекетами і дотримання всіх правил

Те, скільки потрібно носити брекети при глибокому, мезіальному і інших видах неправильних прикусів, залежить в тому числі і від самого пацієнта.

 • Якщо ви пошкодите систему, то цей термін збільшиться, тому що буде потрібно час на її відновлення. Якщо ви не будете вчасно приходити на корекцію, процес і зовсім затягнеться, тому що ви будете домагатися результатів повільніше;
 • Що не можна їсти з брекетами - уникайте фарбувальної їжі, рідин, відмовтеся від твердої їжі і продуктів, що застряють в елементах системи. Період використання брекет-систем багатий на обмеження, але важливо не відхилятися від рекомендацій стоматолога;
 • Доглядають за системою ретельно: використовують спеціальні йоржики, іригатори, зубні нитки з певними характеристиками. Наліт і залишки їжі просто неприпустимі — вони заважають і самим брекетам справлятися зі своїм завданням, і зубам, тому що стають причиною розвитку карієсу і запалень.

Фото. Результати лікування прикусу брекети з резинками в наших клініках.

Коли знімають брекети фото Київ Люмі-Дент

Зняти брекети раніше: чи можливо це

Якщо ви лікуєтеся у одного лікаря, вам ніколи не запропонують прибрати системи раніше призначеного терміну. Це не тільки безглуздо, але і в більшості ситуацій небезпечно, тому що зуби ризикують швидко повернутися в початкове положення.

Вам необхідно не тільки домогтися результату, але і закріпити його — нерідко цей результат підтримують вже постійно.

Для закріплення використовують ретейнери або спеціальні знімні капи: термін носіння цих елементів нерідко перевищує сам термін лікування і відновлення прикусу, тут теж все індивідуально.

 • Ретейнери візуально нагадують лінгвальні брекети, встановлені на звороті зубного ряду, це незнімні конструкції. Капи ж знімаються, а носять їх або вдень і вночі, або тільки вночі — лікар підкаже, як вчинити в вашому випадку;
 • Трапляється і так, що пацієнтові набридає носити брекет-системи — тому він вирушає до іншого лікаря і домовляється їх зняти. Таке бажання виникає від втоми і від того, що вже немає ніякого бажання приділяти так багато часу зубам.

Але подумайте, скільки ви вже пройшли і що отриманий результат швидко обнулиться: варто проявити терпіння і дійти до кінця — а нагородою стане красива усмішка.

Як прибирають брекети із зубів

Забирають брекети за часом так само, як і ставлять системи на зубні ряди. З однієї щелепи брекети знімають близько години. З обох щелеп - брекети прибирають близько півтори години.

Брекет системи забирають абсолютно безболісно, процедура зняття вимагає проведення анестезії.

Як знімають брекети – етапи:

 1. Ортодонт спеціальними щипцями прибирає всі резинки, замки, лігатури;
 2. Лікар ортодонтичним плоскогубцями сколює брекети з зубів, один за одним;
 3. Потім фінішним бором забираються залишки цементу з поверхні зубів;
 4. Проводиться фінішне полірування поверхні зуба;
 5. Зсередини зубів наклеюється незнімна шина (ретейнер), якщо йдеться про незнімну конструкцію. Якщо ухвалено рішення про знімний ретейнер (капу) - вона видається пацієнту;
 6. Видача рекомендацій щодо догляду за порожниною рота, призначення на контрольний огляд.

Фото. Результат роботи лікарів в нашій мережі клінік, брекети Київ.

Як доглядати за брекетами фото Київ Люмі-Дент

Люмі-Дент: відповімо на всі питання про брекети

Хочете знати:

 • з якого і до якого віку можна носити брекети?
 • скільки ходити з брекетами в вашому випадку?
 • які види брекет-систем підходять вам чи вашій дитині?

В клініках Люмі-Дент працюють досвідчені лікарі, які проконсультують по будь-якому питанню, складуть індивідуальну програму виправлення прикусу та інших недоліків, обов'язково доведуть вас до потрібного результату.

Красива усмішка, яка буде радувати все життя, — це реально, якщо ви звертаєтеся до кращих стоматологів Києва в клініках Люмі-Дент!

Ознайомитись  з прайсом послуг можна на сторінці "Стоматологічні клініки ціни".

 

Вибирайте кращих в своїй справі!

Запишіться для лікування брекетами у ортодонта в клініці Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію! 

 

Наші послуги
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Коли помітний результат після встановлення брекетів?

Як швидко вирівнюються зуби з брекетами:

 • Видимі зміни можна побачити вже через півроку після носіння ортодонтичної системи;
 • Повне лікування займає рік-півтора, оскільки брекети необхідно залишити на зубах ще на півроку після досягнення правильного прикусу, в якості фіксації результату;
 • При використанні лінгвальних брекетів всі терміни збільшені приблизно в 2 рази, однак їх непомітність часто вартує витрачених зусиль.
Як швидко змінюється прикус?

Зазвичай термін ортодонтичного лікування займає 12-18 місяців. 

Однак в складних випадках може досягати 2 і навіть 3 років.

Багато залежить від:

 • ступеня початкового порушення прикусу;
 • типу ортодонтичної системи, що вами використовується (лінгвальні брекети сильно збільшують терміни);
 • ретельності дотримання пацієнтами всіх рекомендацій і призначень лікаря.
Що не можна робити під час носіння брекетів?

Що категорично не рекомендується робити під час виправлення прикусу брекетами:

 • Не з'являтись на корекції до лікаря ортодонта;
 • При відклеюванні брекета від зуба - чекати часу візиту до наступної планової корекції;
 • Вживати жорсткі продукти харчування (горіхи, насіння, копчене м'ясо, сухарі, льодяники та інші);
 • Нехтувати ретельною гігієною порожнини рота.
Що носять до брекетів?

До встановлення брекет-системи часто застосовують інші ортодонтичні конструкції:

 • роз'єднуючі прикус капи;
 • ортодонтичні пластинки.

Особливо часто носять пластинки у період молочного та змінного прикусу у дитини.

Скільки часу ставити брекети?

Зазвичай процес установки брекетів на зуби займає годину-півтори на одну щелепу, і 2 з половиною години на обидві.

Чи ставлять брекети на нижню щелепу, або завжди тільки на верхню?

Як правило, в переважній більшості випадків брекети ставлять на обидві щелепи - нижню і верхню.

Так як вирівнювання брекет системою верхніх зубів - неминуче повинно збігатися з пересуванням зубів на нижній щелепі.

Однак в деякому ряді випадків брекети ставлять тільки на верхню щелепу, за рішенням лікаря-ортодонта.

Чи потрібно ставити брекети на нижню щелепу?

Це рішення приймає лікар ортодонт в ході консультації, на підставі огляду порожнини рота, аналізу прикусу і даних рентгенологічного обстеження.

У переважній кількості випадків брекети необхідно встановлювати на обидві щелепи, так як положення зубів зверху і знизу сильно залежать один від одного.

Скільки потрібно часу, щоби звикнути до брекетів?

Як правило, повністю адаптуватися до встановлених брекетів можна за 1-2 тижні: 

 • щось може натирати;
 • можливі незначні неприємні відчуття в зубах, через початок тиску дуги на зуби. 

В нормі всі відчуття повинні швидко пройти.

Чи можливо поставити брекети тільки на верхню щелепу?

Якщо аномалія прикусу невелика, і лише із зубами на верхній щелепі – таке можливо.

Однак найчастіше брекети ставлять на обидві щелепи, оскільки положення зубів на верхній та нижній щелепі взаємопов'язане між собою.

Як зрозуміти що час йти до ортодонта?

Звернутися до лікаря ортодонта необхідно, якщо Ви помітили у себе чи дитини такі ознаки:

 1. Криві зуби;
 2. Дихання лише через рот;
 3. Ротове дихання;
 4. Неправильна вимова слів та окремих букв;
 5. Асиметрія обличчя;
 6. Неправильне, зворотне перекриття верхніх та нижніх зубів;
 7. Передчасна втрата зубів молочного прикусу;
 8. Шкідливі звички;
 9. Діастеми, треми – щілини між зубами зверху та знизу.
Як часто потрібно міняти брекети?

Брекети підлягають заміні лише у разі їх відклеювання чи поломки.

А ось дугу, що пов'язує брекети між собою – необхідно міняти через певні проміжки часу, які призначає індивідуально лікар-ортодонт.

Як правило, протягом року лікування дугу замінюють 2-3 рази.

Дата публікації: 09.10.2019
Дата редагування: 23.01.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію