8:00 - 21:00
ua

Як Довго Треба Носити Брекети, Щоб Виправити Прикус?

Дивіться відео з нашими ортодонтами
Зміст:
 • Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів
 • Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу
 • Види брекетів і як вони визначають період носіння
 • Коли ставлять і до якого віку носять брекети
 • Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку
 • Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес
 • Регулярна корекція - важлива складова процесу
 • Догляд за брекетами і дотримання всіх правил
 • Зняти брекети раніше: чи можливо це?

Якщо ви мрієте вирівняти прикус і обзавестися красивою, гармонійною посмішкою, у вас саме собою виникне питання про те, скільки носять брекети. Практика показує, що конкретні терміни залежать від маси умов.

Фото. Приклад встановленної брекет-системи в мережі клінік Люмі-Дент.

Скільки носять брекети фото Київ Люми-Дент

Терміни носіння брекетів, їх залежність від різних факторів

Немає єдиної відповіді на питання про те, скільки потрібно носити брекети. Все залежить від положення зубів, від ступеня проблеми і тих відхилень від норми, з якими доводиться боротися.

При легкому викривленні зубів, якщо трохи виступили різці, пацієнтам для виправлення проблеми вистачить 6-8 місяців.
Сильні проблеми з прикусом вимагають більше терпіння: пацієнтові доведеться ходити в брекет-системі від 36 місяців.

Вік і його вплив на швидкість виправлення прикусу

Щоб зрозуміти, скільки потрібно носити брекети, обов'язково враховують і вік пацієнта.

У момент, коли зубощелепна система тільки формується, вона більш пластична і піддається змінам швидше.

У підлітковому віці, якщо батьки вчасно звернулися за допомогою, термін виправлення прикусу зазвичай укладається в 0,5-1,5 року.

В середньому після 23 років дорослі починають носити брекети до двох років, а при сильній патології - і до трьох років.

Дотримання термінів носіння, які встановлені лікарем - це дуже важливо: якщо ними знехтувати, зуби дуже швидко повернуться в початкове положення.

Брекети на зуби фото Люмі-Дент

Види брекетів і як вони визначають період носіння

З'ясовуючи, скільки обов'язково потрібно носити брекети, ми повинні брати до уваги не тільки вік пацієнта і складність його ситуації, а й тип самої системи. Ось кілька прикладів, коли брекет-система впливає на терміни:

 • Безлігатурні металеві брекети - носяться в основному від року і більше: серед класичних конструкцій це «найшвидше» рішення.
 • Класичні брекети, але вже з сапфіровими, керамічними, пластиковими та іншими деталями - в порівнянні з металевими їх носять трохи довше, в середньому 1,5-2 роки у дорослих людей.
 • Внутрішні, лінгвальні брекети: питаючи у лікаря, скільки носити лінгвальні брекети, будьте готові почути терміни більше, ніж у класичних систем. Тривале лікування - це плата за те, що лінгвальні брекети не впливають на зовнішній вигляд, тому що розташовуються на зворотному боці зубного ряду.

Є ще таке рішення, як елайнери - так звані прозорі капи, які носять регулярно або періодично (тільки вночі). Вони підходять при нескладних патологіях і дозволяють завершити лікування за короткий термін - від півроку.

Фото. Результат лікування, стоматологія Люмі-Дент.

Як носити брекети фото Київ Люмі Дент

Коли ставлять і до якого віку носять брекети

Виправлення прикусу у дитини - завдання, про яке батьки починають замислюватися дуже рано, але ставлять системи тільки в певному віці.

Виправлення більшості дефектів з прикусом можливо тільки тоді, коли вийшли другі премоляри: саме після цього моменту щелепи починають рости набагато повільніше, вже можна говорити про якийсь ефективному втручанні.

 • Відповідаючи на питання про те, скільки потрібно носити брекети, відштовхуємося від того, в якому віці система поставлена;
 • У дітей це не раніше 11-13 років, але все індивідуально - нерідко терміни пристойно зсуваються, а точні можливості озвучить тільки досвідчений лікар після детальної діагностики;
 • Якщо ж брекет-системи поставлені в 11-13 років, то вже в самий розквіт підліткового віку у дитини будуть рівні і красиві зуби, що позбавить його від багатьох комплексів.

Скільки носять брекет-системи дорослі і до якого віку

Вік не є абсолютним протипоказанням для встановлення брекет-систем - до цього рішення вдаються люди і в 30, і навіть в 40 років. Єдина умова - це відсутність серйозних захворювань, які відносяться до списку протипоказань.

При установці брекет-систем у людей старшого віку є свої нюанси, наприклад:

 • Найчастіше лікарі рекомендують їм ставити металеві класичні брекети з резинками, тому що з усіх рішень їх носять найменше - в разі з дорослими це в середньому 1,5-2 роки.
 • Нерідко перед установкою системи потрібно видалити деякі зуби - у дорослих не завжди залишається вільне місце в щелепі, тому для розвороту коронок потрібно додатковий простір.
 • Протипоказання для встановлення брекетів не вікові, але вони можуть бути пов'язані з віком: наприклад, певний стан здоров'я зубів вже не дозволить поставити подібну систему.

Збираючись встановлювати вироби в зрілому віці, подумайте, чи готові ви протягом не одного року трохи змінити спосіб життя і більш ретельно займатися гігієною порожнини рота. У вас буде і певна прив'язка до місця, тому що, бажано, щоб все лікування проходило у одного лікаря - тоді фахівець контролює ситуацію, в будь-який момент може щось виправити або підказати.

Не забувайте, що є альтернативні способи поправити невеликі недосконалості зубного ряду. Якщо мова йде про злегка виступаючі зуби, це усувають за допомогою установки вінірів або люмінірів - заодно ви коригуєте форму зубів, їх колір.

Фото. Приклад прикрашання дитячих брекетів з резинками.

В якому віці носити брекети фото київ Люмі-Дент

Особливості носіння брекетів: з яких етапів складається процес

Уточнюючи, скільки в ідеалі слід носити брекети в 14, 16, 20 або 30 років, пацієнти нерідко забувають подумати про те, в чому саме полягатиме вся процедура.

Носіння брекет-систем вимагає від людини терпіння і виконання всіх рекомендацій лікаря. Якщо нехтувати цими рекомендаціями, після відновлення прикусу доведеться витратити чимало сил і часу на те, щоб відновити ще й емаль, окремі зуби.

Консультація, установка, перші результати

 • Починається виправлення прикусу з відвідування лікаря для консультації, огляду, перших знімків і іншої діагностики;
 • Після ретельного обстеження лікар бачить всю картину, а зібрана інформація дозволяє визначитися з оптимальним типом брекет-системи;
 • І вже на цьому етапі ви будете знати, скільки доведеться носити брекети - стоматолог зрозуміє це за характером відхилень і особливостей обраної методики.

Увага: термін, який лікар призначить спочатку, іноді змінюється як в меншу, так і в більшу сторону - то, скільки потрібно носити брекети, залежить в тому числі і від реакції самого організму. Коригування термінів при лікуванні зустрічається нерідко, але лікар обов'язково розповість, чому вона потрібна.

Встановивши брекети, не чекайте, що побачите перші результати через тиждень або два - зазвичай пацієнти помічають початкові зміни в середньому через місяць.

Щоб встановити брекети, треба переконатися, що в порожнині рота немає додаткових проблем - попередньо лікують всі хвороби, усувають недоліки, які в майбутньому вплинуть на зуби або ясна.

Сама установка виробів, коли все добре і ніяких додаткових дій не потрібно, займає всього один візит до стоматолога.

Фото. Результати лікування.

Як довго носити брекети фото Київ Люмі-Дент

Регулярна корекція - важлива складова процесу

 • Уточнюючи, скільки мінімум носять брекети дорослі і діти при неправильному прикусі, пацієнти забувають про те, що візити до лікаря будуть регулярними: тобто ви завжди будете знати, скільки приблизно часу вам залишилося. Відвідування стоматолога необхідно, щоб підтягнути, почистити систему і переконатися, що лікування йде без відхилень;
 • Нерідко пацієнти припускаються помилки і думають, що самолігуючі системи не вимагають корекції - але це не так. У порівнянні з класичними системами вони вимагають менших візитів до стоматолога, але вони все одно будуть. Звичайні брекети коригують в середньому раз на місяць, а самолігуючі - десь раз в шість тижнів;
 • Якщо ви вирішили дізнатися, скільки потрібно носити брекети, щоб прибрати щілину, вирівняти ікла або виправити прикус, не варто спиратися на інформацію від непрофесіоналів. В інтернеті та особистому спілкуванні люди діляться своїм досвідом - але кожен досвід навіть при схожих проблемах унікальний, тому вам призначать зовсім інші терміни.

 Фото. Результат роботи наших лікарів.

Які брекети краще носити фото Київ Люмі-Дент

Догляд за брекетами і дотримання всіх правил

Те, скільки потрібно носити брекети при глибокому, мезіальному та інших видах неправильних прикусів, залежить в тому числі і від самого пацієнта.

 • Якщо ви пошкодите систему, то цей термін збільшиться, тому що буде потрібно час на її відновлення. Якщо ви не будете вчасно приходити на корекцію, процес і зовсім затягнеться, бо ви будете домагатися результатів повільніше;
 • Щоб довго зберігати брекети в ідеальному стані, відмовтеся від твердої їжі і продуктів, що застряють в елементах системи. Уникайте і фарбувальної їжі, рідин - період використання брекет-систем багатий на обмеження, але важливо не відхилятися від рекомендацій стоматолога;
 • Доглядають за системою ретельно: використовують спеціальні йоржики, іригатори, зубні нитки з певними характеристиками. Наліт і залишки їжі просто неприпустимі - вони заважають і самим брекетам справлятися зі своїм завданням, і зубам, тому що стають причиною розвитку карієсу і запалень.

Фото. Результати лікування прикусу брекетами з резинками у наших клініках.

Коли знімають брекети фото Київ Люмі-Дент

Зняти брекети раніше: чи можливо це?

Якщо ви лікуєтеся у одного лікаря, вам ніколи не запропонують прибрати системи раніше призначеного терміну. Це не тільки безглуздо, але і в більшості ситуацій небезпечно, тому що зуби ризикують швидко повернутися в початкове положення.

Вам необхідно не тільки домогтися результату, але і закріпити його - нерідко цей результат підтримують вже постійно. Для закріплення використовують ретейнери або спеціальні знімні капи: термін носіння цих елементів нерідко перевищує сам термін лікування і відновлення прикусу, тут теж все індивідуально.

 • Ретейнери візуально нагадують лінгвальні брекети, встановлені на звороті зубного ряду, це незнімні конструкції. Капи ж знімаються, а носять їх або вдень і вночі, або тільки вночі - лікар підкаже, як вчинити у вашому випадку;
 • Трапляється і так, що пацієнтові набридає носити брекет-системи - тому він вирушає до іншого лікаря і домовляється їх зняти. Таке бажання виникає від втоми і від того, що вже немає ніякого бажання приділяти так багато часу зубах.

Але подумайте, скільки ви вже пройшли і що отриманий результат швидко обнулиться: варто проявити терпіння і дійти до кінця - а нагородою стане гарна посмішка.

Фото. Результат роботи лікарів в нашій мережі клінік, брекети Київ.

Як доглядати за брекетами фото Київ Люмі-Дент

Люмі-Дент: відповімо на всі питання

Хочете знати, з якого і до якого віку можна носити брекети, як довго буде проходити лікування в вашому випадку і які види брекет-систем підходять вам чи вашій дитині?

У клініках Люмі-Дент працюють досвідчені лікарі, які проконсультують по будь-якому питанню, складуть індивідуальну програму виправлення прикусу та інших недоліків, обов'язково доведуть вас до потрібного результату.

Красива посмішка, яка буде радувати все життя, - це реально, якщо ви звертаєтеся до кращих стоматологам Києва в клініках Люмі-Дент!

 

Вибирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію! 

Наші послуги
Цю послугу в наших клініках надають лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Як змінюється обличчя після носіння брекетів?

Під час лікування можуть спостерігатися такі зміни на обличчі:

 • зменшаться щоки;
 • вилиці стануть більш виразними;
 • змінюються риси обличчя, через збільшення активності мімічних і жувальних м'язів.
Коли помітний результат після встановлення брекетів?

Як швидко вирівнюються зуби з брекетами:

 • Видимі зміни можна побачити вже через півроку після носіння ортодонтичної системи;
 • Повне лікування займає рік-півтора, оскільки брекети необхідно залишити на зубах ще на півроку після досягнення правильного прикусу, в якості фіксації результату;
 • При використанні лінгвальних брекетів всі терміни збільшені приблизно в 2 рази, однак їх непомітність часто вартує витрачених зусиль.
Як швидко змінюється прикус?

Зазвичай термін ортодонтичного лікування займає 12-18 місяців. 

Однак в складних випадках може досягати 2 і навіть 3 років.

Багато залежить від:

 • ступеня початкового порушення прикусу;
 • типу ортодонтичної системи, що використовується вами (лінгвальні брекети сильно збільшують терміни);
 • ретельності дотримання пацієнтами всіх рекомендацій і призначень лікаря.
Що не можна робити під час носіння брекетів?

Що категорично не рекомендується робити під час виправлення прикусу брекетами:

 • Не приходити на корекції до лікаря ортодонта;
 • При відклеюванні брекета від зуба - чекати часу візиту до наступної планової корекції;
 • Вживати жорсткі продукти харчування (горіхи, насіння, копчене м'ясо, сухарі, льодяники та інші);
 • Зловживати ретельною гігієною порожнини рота.
Що носять до брекетів?

До встановлення брекет-системи часто застосовують інші ортодонтичні конструкції:

 • роз'єднуючі прикус капи;
 • ортодонтичні пластинки.

Особливо часто носять пластинки у період молочного та змінного прикусу у дитини.

Що носять люди після брекетів?
 • Коли знімають брекети, на зуби ставлять пристосування, що утримують їх вірне положення - ретейнери.
 • Необхідно носити ретейнери після брекетів для утримання нового правильного положення зубів, щоб дати час кістковій тканині до кінця організуватися та закріпити зубні ряди надовго у потрібному положенні.
Дата публікації: 09.10.2019
Дата редагування: 13.09.2023
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію