До якого віку можна виправляти прикус?

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
  • Вік та обмеження
  • Засоби, якими виправляють прикус дорослим
  • Нюанси виправлення прикусу у дорослих

На питання відповідає лікар стоматолог ортодонт мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент — Коржев Руслан Вікторович:

 

Прикус людини формується в декілька етапів, останній з яких припадає на вік від 13 до 17 років — в ідеалі до цього часу вже слід вирішити ортодонтичні проблеми, або ж зайнятися цим питанням наближуючись до цього віку.

Якщо момент втрачений, це не означає, що більше нічого не можна зробити.

Розберемося, до скількох років можна виправити прикус, — забігаючи наперед, можна сказати, що існує не так багато обмежень як може здаватися. Виправлення прикусу можливо в будь-якому дорослому віці — від 30-40 років і старше.

Фото. Приклад виправлення прикусу, стоматологія Люмі-Дент


До скількох років можна виправити неправильний прикус фото Київ Люмі-Дент

Вік та обмеження

Говорячи про те, до якого віку можна вирівнювати прикус, ми припускаємо, що мова йде про здорову людину, яка не має ніяких серйозних проблем з іншими системами і органами.

Для виправлення прикусу потрібні міцні зуби і здорові ясна, а також організм, здатний витримати тривалі додаткові навантаження під час носіння брекет-систем або інших пристроїв.

Вся справа в тому, що з віком у пацієнта з'являється все більше протипоказань: наприклад, ростуть ризики розвитку діабету та інших хвороб, які ускладнять процес або вплинуть на результат.

Якщо людина довго курила, то тканини порожнини рота і емаль є сильно ослабленими, тому носіння брекетів ризикує стати проблемою.

В результаті все опирається не стільки на вік, скільки на те, який стан організму ви маєте, наскільки готові до різних стоматологічних втручаннь.

Висновок: неможливо однозначно відповісти на питання про те, до якого віку можна виправляти прикус - вікова межа, якої дотримувалися б усі стоматологи, зараз не встановлена. Все залежить від здоров'я і особливостей кожного пацієнта - остаточне підтвердження про можливість виконання процедури робить лікар.

Лікування прикусу зубів фото Люмі-Дент

Засоби, якими виправляють прикус дорослим

Як і у випадку з дітьми, виправити прикус дорослим можна кількома методами, ось найпопулярніші:

  • Класичні брекети — зрілим пацієнтам найчастіше рекомендують зупинитися на металевих конструкціях, тому що вони є найміцнішими і носяться найменший термін . Але якщо пацієнтові важливий естетичний момент, то рекомендовано вибрати керамічні брекети, вони менш помітні на зубах, але їх доведеться носити довше. Максимальний термін носіння брекетів складає три роки, мінімальний — близько півроку, але все залежить від стану конкретних зубів.
  • Лінгвальні брекети (їх ще називають внутрішніми) — встановлюються на внутрішній частині зубів, що робить ці брекети непомітними зовні. Подібні системи підходять для людей, що потребують корекції прикусу, але не наважуються жертвувати привабливою зовнішністю.
  • Елайнери — прозорі капи, які носять або постійно, або протягом обмеженого часу (вночі). Вони не дуже помітні на зубах, не псують зовнішній вигляд і поступово змінюють прикус у потрібному напрямку. Елайнери пропонують пацієнтам в тому випадку, коли патології не надто серйозні, і немає запущених ділянок зубного ряду. Якщо проблема складніше, то допоможуть тільки металеві брекети та тривале лікування з постійною корекцією системи у ортодонта.

У клініках Люмі-Дент лікарі підберуть для вас програму, яка дозволить виправити прикус, і зробити посмішку більш гармонічнішою та красивішою. Краще не думайте, до якого віку можна вирівняти прикус, а просто приходьте на обстеження, і ви отримаєте відповіді на всі питання.

Фото. Пацієнт з лікарем нашої стоматології

До якого віку можна виправляти прикус фото Київ Люмі-Дент

Нюанси виправлення прикусу у дорослих

В порівнянні з дітьми, у дорослих час виправлення прикусу буде трохи довше: приблизно на півроку, а в більш складних випадках і на рік, півтора. Оскільки щелепа дорослої людини вже завершила свій розвиток, тканини і кістки не такі пластичні, тому не очікуйте швидкого результату.

При роботі з дорослими існують не тільки мінуси: багато лікарів виділяють і плюси — наприклад, дорослі більш відповідально ставляться до рекомендацій лікаря. Ризики того, що щось піде не так, в роботі з доросліми пацієнтами зводяться до мінімуму.

Тепер ви ознайомлені, до якого віку можна виправляти прикус дорослим — зрозуміло, що ця процедура доступна вам в будь-який час, якщо дозволяє здоров'я.

А щоб переконатися, що у вашому випадку це можливо, пройдіть ретельне обстеження в одній з клінік Люмі-Дент - ми використовуємо найсучасніше і якісне обладнання для діагностики.

 


1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest