8:00 - 22:00
ua

Брекети в дорослому віці
З якого віку, зі скількох років можна ставити?

Дата публікації: 26.11.2018
Дата редагування: 10.09.2021
Дивитися відео
Зміст:
  • Зі скількох років можна ставити брекети дітям?
  • Вік і непрямі обмеження
  • Засоби, якими виправляють прикус дорослим
  • Нюанси виправлення прикусу у дорослих

Прикус людини формується в декілька етапів, останній з яких припадає на вік від 13 до 17 років — в ідеалі до цього часу вже слід вирішити ортодонтичні проблеми, або ж зайнятися цим питанням наближуючись до цього віку.

 

Якщо момент втрачений, це не означає, що більше нічого не можна зробити.

Розберемося, до скількох років можна виправити прикус, — забігаючи наперед, можна сказати, що існує не так багато обмежень. Виправлення прикусу можливо в будь-якому дорослому віці — від 30-40 років і старше.

Фото. Приклад виправлення прикусу, стоматологія Люмі-Дент


До скількох років можна виправити неправильний прикус фото Київ ЛюміДент

Зі скількох років можна ставити брекети дітям?

Брекет системи зазвичай ставлять дитині, підлітку - відразу після формування постійного прикусу, починаючи з віку 12-13 років. У цьому віці у дітей ще не сформована жорстка структура кістки щелеп, тому лікування прикусу брекетами відбувається максимально швидко.

Вік і непрямі обмеження

Говорячи про те, до якого віку можна вирівнювати прикус, ми припускаємо, що мова йде про здорову людину, яка не має ніяких серйозних проблем з іншими системами і органами.

Для виправлення прикусу потрібні міцні зуби і здорові ясна, а також організм, здатний витримати тривалі додаткові навантаження під час носіння брекет-систем або інших пристроїв.

Вся справа в тому, що з віком у пацієнта з'являється все більше протипоказань: наприклад, ростуть ризики розвитку діабету та інших хвороб, які ускладнять процес або вплинуть на результат.

Якщо людина довго курила, то тканини порожнини рота і емаль сильно ослаблені, тому носіння брекетів може стати проблемою.

В результаті все опирається не стільки на вік, скільки на те, який стан організму ви маєте до своїх років, наскільки готові до різних стоматологічних втручань.

Висновок: неможливо однозначно відповісти на питання про те, до якого віку можна виправляти прикус - вікова межа, якої дотримувалися б усі стоматологи, зараз не встановлена. Все залежить від здоров'я і особливостей кожного пацієнта - остаточний вибір про можливість процедури робить лікар.

Виправлення прикусу зубів фото Люмі-Дент

Засоби, якими виправляють прикус дорослим

Як і у випадку з дітьми, виправити прикус у дорослому віці можна кількома методами, ось найпопулярніші:

  • Класичні брекети — зрілим пацієнтам найчастіше рекомендують зупинитися на металевих конструкціях, тому що вони є найміцнішими і носяться найменший термін. Але якщо важливий естетичний момент, вибирають керамічні брекети, менш помітні на зубах — їх доведеться носити довше. Максимальний термін носіння брекетів складає три роки, мінімальний — близько півроку, але все залежить від стану конкретних зубів.
  • Лінгвальні брекети (їх ще називають внутрішніми) — встановлюються на внутрішній частині зубів, ззовні не помітні. Подібні системи підходять для людей, що потребують корекції прикусу, але не можуть навіть тимчасово жертвувати привабливою зовнішністю.
  • Елайнери — прозорі капи, які носять або постійно, або протягом обмеженого часу (вночі). Вони не дуже помітні на зубах, не псують зовнішній вигляд і поступово змінюють прикус у потрібному напрямку. Елайнери пропонують пацієнтам в тому випадку, коли патології не надто серйозні, і немає запущених ділянок зубного ряду. Якщо проблема складніше, то допоможуть тільки брекети та тривале лікування з постійною корекцією системи у ортодонта.

У клініках Люмі-Дент лікарі підберуть для вас програму, яка дозволить виправити прикус, зробити усмішку гармонійнішою і красивою. Не думайте, до якого віку можна вирівняти прикус — просто приходьте на обстеження, і ви отримаєте відповіді на всі питання.

Фото. Пацієнт з лікарем нашої стоматології

До якого віку можна виправляти прикус фото Київ Люмі-Дент

Нюанси виправлення прикусу у дорослих

У порівнянні з дітьми, у дорослих час виправлення прикусу буде трохи довше: десь на півроку, а в більш складних випадках і на рік, півтора. Щелепа вже завершила свій розвиток, тканини і кістки не такі пластичні, тому швидкого результату чекати не варто.

Але при роботі з дорослими є не тільки мінуси: багато лікарів виділяють і плюси — наприклад, дорослі відповідальніше ставляться до рекомендацій лікаря. Ризики того, що щось піде не так, в роботі з такими пацієнтами зводяться до мінімуму.

Тепер ви знаєте, до якого віку можна виправляти прикус дорослим — очевидно, що ця процедура доступна вам в будь-який час, якщо дозволяє здоров'я.

А щоб переконатися, що у вашому випадку це можливо, пройдіть ретельне обстеження в одній із стоматологічних клінік Люмі-Дент — ми використовуємо найсучасніше і найякісніше обладнання для діагностики.

 

Прийом проводять
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію