Чому не приживлюється зубний імплант?

Наши послуги
Огляд, консультація безкоштовно
Комп'ютерна анестезія STA 350 грн
Хірургічний шаблон для імплантації зубів (за кожен імплант) 670 грн
Синус - ліфтинг закритий от 3409 грн
Ціни на імпланти
Імплант H-Dent Classic SLA (Ізраїль)
Акція! – Тільки до 31 березня!
(з установкою) 3650 грн
Імплант MegaGen AnyOne (Південна Корея) (з установкою) 8699 грн
Імплант Straumann BLT, SLA, Ti (Штрауман, Швейцарія)
Акція! – Тільки до 31 березня!
(з установкою) 13699 грн
Імплант Nobel Biocare Active (Швейцарія) (з установкою) 21699 грн
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Ознаки відторгнення зубного імпланта
 • Симптоми того, що зубний імплант не прижився
 • Що робити якщо не прижився зубний імплант
 • Імплант, що не прижився
 • Чому не приживаються імпланти зубів
 • Скільки часу приживаються імпланти зубів

Дивіться відео з хірургом-імплантологом мережі клінік Люмі-Дент на цю тему:

 

 

Імплантація - один з найефективніших варіантів відновлення зубного ряду, тим більше сучасні методики та матеріали дають понад 97% на його приживання. А багато технологій і зовсім забезпечують найвищий відсоток - від 99%, але все ж ми бачимо, що завжди залишається невеликий відсоток на відторгнення. Цей відсоток закладається на фактори, які зазвичай лікар врахувати не може:

 • Приховані хвороби, які ще не виявлені, але розвиваються всередині, а тому впливають на встановлені імпланти.
 • Фактори, які залежать виключно від пацієнта - дотримання тих правил, які приписані лікарем. Якщо людина не належним чином ставиться до того, як вона доглядає за порожниною рота, є ризик, що може виникнути відторгнення імпланта.
 • Непередбачені обставини: наприклад, людина отримує травму щелепи, яка згодом впливає на імплант і починається його відторгнення.

Якщо зубний імплант не прижився, насамперед пацієнту важливо податися до лікаря - фахівець проведе повну діагностику проблеми і прийме рішення, що слід робити в конкретному випадку. Але важливо розуміти, в яких випадках мова йде про відторгнення, тому що відразу після установки елементів в організмі будуть незначні негативні реакції, адже мова йде про чужорідний предмет.

Фото. Модель з установленим імплантатом.

Зубний імплант не прижився Люмі-Дент Київ

Ознаки відторгнення зубного імпланта

Якщо імплант не прижився, ви зрозумієте це відразу по комплексу ознак, один з яких - це явна біль. Вона може бути сильною, гострою або ниючою, рівномірною - але в останньому випадку больові відчуття все одно посилюються при жуванні, якщо ви використовуєте ту сторону щелепи, на якій встановлений протез. А ще, якщо не приживається імплант зуба, ви помітите це за станом ясен навколо встановленого елемента. Ясна припухають і змінюють свій колір: спочатку тканини червоні, а якщо пройшло багато часу, можуть віддавати синім кольором, що вже стає поганою ознакою.

Якщо розвинулося нагноєння, ви відчуєте в роті присмак гною - з'являється неприємний запах з рота. Нерідко цей процес супроводжується кровотечею і теж смаком крові - не реагувати на такі ознаки уже точно не можна. Рухливість імпланта - теж свідчення того, що щось пішло не так і він не закріпився в щелепі: в ідеалі цей титановий шуруп стоїть щільно, як власний зуб, а тому не рухається при пережовуванні їжі, або якщо його чіпають пальцями.

До суто стоматологічних проявів відторгнення додамо і ті, які мають відношення до загального стану організму. Якщо імплант зуба не прижився, це викличе запалення - в результаті підвищиться температура тіла, самопочуття сильно погіршиться. Людина буде почувати слабкість, апатію, нерідко запаморочення та інші ознаки того, що в організмі щось пішло не так.

Симптоми того, що зубний імплант не прижився

Симптомами називаються всі ознаки, які ми вже перерахували, - підкреслимо лише, що необов'язково чекати такої ситуації, коли проблема стане очевидною. Іноді пацієнти відчувають дискомфорт, який здається їм не пов'язаним з процесом самої установки і реабілітацією. Якщо у вас саме така ситуація, не соромтеся - запишіться до лікаря, нехай він зайвий раз перевірить, як йдуть справи, щоб виключити негативні фактори, якщо це ще можна зробити.

Що робити якщо не прижився зубний імплант

Важливо розуміти і те, що час, протягом якого імплант може не прижитися, відрізняється в залежності від ситуації. Перші ознаки можуть проявити себе протягом перших двох або трьох днів, але періодом ризику все одно вважають термін в два роки. Тобто проблема нерідко виявляє себе і набагато пізніше - є й такі ситуації, коли вона стає очевидною через кілька років після встановлення. При відторгненні імпланта через тривалий термін велика ймовірність, що на ситуацію вплинули сторонні чинники, які вже не мають відношення до самої установки, матеріалів та інших стоматологічних причин. Але для пацієнтів це повинно бути попередженням: стежити за імплантами важливо завжди, нехай після процедури і пройшло вже дуже багато часу.

Фото. Приклад протезування на встановлених імплантатах, стоматологія Люмі-Дент.

Не прижився імплант що робити Люмі-Дент

Імплант, що не прижився

Ми вже знаємо, як зрозуміти, що зубний імплант не прижився - залишається розібратися з тим, які правила дотримуватися, щоб цього уникнути. Після установки протезів лікар призначить конкретні правила для кожного пацієнта, але є і загальні рекомендації, однакові для всіх:

 • Відмовитися від куріння і вживання алкоголю в перший час після імплантації: якщо є сила волі, то з курінням варто зав'язати раз і назавжди. Чим більше людина курить і вживає спиртного, тим слабкіше тканини і вище шанс, що з часом імплант буде ними відірваний.
 •  Стежити за температурою навколишнього середовища: людям з імплантами важливо не переохолоджуватися і не перегріватися - в кожному з цих випадків в організмі трапляються небажані процеси, що ризикують вплинути на запалення і відторгнення імпланта.
 • Ретельно доглядати за зубами, використовуючи м'яку щітку, звичайну зубну пасту, ополіскувачі з антибактеріальним ефектом. При застосуванні флосу (зубної нитки) важливо уважно стежити за тим, щоб не ушкоджувалися ясна. Повноцінна гігієна починається через кілька днів після імплантації: в перший час лікар зазвичай не рекомендує використовувати щітку там, де в роті з'явився новий елемент, щоб дати тканинам зажити і імплант прижився.
 • Регулярно відвідувати лікаря: ходити до стоматолога потрібно не тільки в тому випадку, якщо імплант не прижився - коли все відмінно, раз на півроку обов'язково навідуйтеся до лікаря. Спеціаліст зробить професійну чистку, а потім перевірить, щоб все було добре - нерідко лікар виявляє деталі, швидке виправлення яких дозволяє зберегти протез і імплант на довгий час.

Чому не приживаються імпланти зубів

Ми вже відповіли на це питання, але підкреслимо: багато що залежить від вибору клініки і лікаря. Якісні матеріали, досвід фахівця, грамотна і точна робота - все це дозволяє домогтися приживлюваності в ті 97-99 відсотків, які ми і заявляли. У клініках Люмі-Дент вам гарантують якраз такі показники: інше залежить від вас і від дотримання всіх рекомендацій.
У наших клініках вас ніколи не залишать один на один з проблемою, якщо не прижився імплант: хоч такі випадки бувають і рідко, ми завжди можемо допомогти нашим пацієнтам і підібрати оптимальне рішення для виправлення ситуації.

Фото. Приклад нашої роботи по протезуванню на імплантах.

Чому не приживаються імпланти Люмі-Дент Київ

Скільки часу приживаються імпланти зубів

Основний процес, протягом якого імпланти приживаються в щелепи, займає кілька місяців: на нижній щелепі потрібно зазвичай до трьох місяців, а на верхній - до півроку. Але, як було згадано раніше, відторгнення імпланта відбувається і протягом декількох років. Тобто в перший час все добре, проходить кілька років - і проблема себе проявляє у всій красі. Це означає, що розслаблятися рано в будь-який час: завжди контролюйте, як веде себе протез, чи немає незрозумілих відчуттів, болю, інших підозрілих змін. А якщо ви вибираєте для імплантації клініку Люмі-Дент, то можете бути впевнені: всі ризики зводяться до мінімуму - ваш імплант обов'язково приживеться, якщо організм в хорошому стані і ви все будете робити правильно.

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

 


1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest