8:00 - 21:00
ua

Розхитався Зубний Імплант - Що Робити?

Зміст:
  • Ставити чи не ставити імпланти?
  • Чому відбувається відторгнення імплантів?
  • Ознаки того, що зубний імплант не прижився
  • Симптоми, що зубний імплант не прижився
  • Що робити, якщо не прижився зубний імплант?
  • Що робити, щоби на 99% прижився зубний імплант?
  • Чому не приживаються імпланти зубів?
  • Скільки часу приживаються імпланти зубів?
  • Не ставте імпланти – Ви чули щось подібне?

Ставити чи не ставити імпланти?


Це питання хвилює багатьох людей, які бояться болю, тривалого часу очікування, а також ситуації, коли зубний імплант може відторгнутися. Чи часто не приживаються імпланти в стоматології? 

На часте питання на форумах про можливу проблему імплантів зубів відповідає хірург імплантолог мережі клінік Люмі-Дент - Павлюченко Євген Юрійович. 

 

Чому відбувається відторгнення імплантів?

Імплантація зубів — це один з найефективніших варіантів відновлення видалених зубів, тим більше сучасні методики та матеріали дають статистику кількості імплантів, що успішно приживаються, понад 97%. Можете дізнатися за посиланням, як встановлюють імплант зуба

А багато технологій і зовсім забезпечують найвищий відсоток приживання — від 99%, проте завжди залишається невеликий відсоток відторгнення зубного імпланта.

Цей відсоток закладається на проблеми з імплантами, які зазвичай лікар врахувати не може:

  • Приховані хвороби, які не виявлені, але розвиваються всередині - впливають на встановлені імпланти.
  • Фактори, які залежать виключно від пацієнта — дотримання правил, які приписані лікарем. Якщо людина погано доглядає за порожниною рота, є ризик, що може виникнути відторгнення зубного імпланта.
  • Непередбачувані проблеми з імплантами: наприклад, людина отримує травму щелепи, яка в результаті впливає на імплантат і починається його відторгнення.

Якщо зубний імплант не прижився, в першу чергу пацієнту важливо піти до лікаря — фахівець проведе повну діагностику і прийме рішення, що робити в конкретному випадку відторгнення.

Важливо розуміти, в яких випадках мова йде про відторгнення імпланта зуба, оскільки після встановлення імплантантів в організмі будуть незначні негативні реакції, адже мова йде про чужорідний предмет.

Фото. Модель з установленим імплантантом.

Зубний імплант не прижився фото Люмі-Дент Київ

Ознаки того, що зубний імплант не прижився

Якщо імплант зуба не прижився, ви зрозумієте це по комплексу ознак відторгнення, один з яких — очевидний біль.

Біль при відторгненні імпланта може бути сильним, гострим або ниючим, рівномірним — але в останньому випадку больові симптоми посилюються при жуванні, якщо ви використовуєте сторону щелепи, на якій встановлений протез.

  • Якщо не приживається імплант зуба, ви помітите це за станом ясен навколо встановленого імплантата;
  • При відторгненні імпланта вони припухають і змінюють колір: спочатку тканини червоні, а якщо пройшло багато часу, можуть віддавати синім кольором, що вже стає поганою ознакою - розвивається периімплантит;
  • Якщо розвинулося нагноєння, однією з ознак є присмак гною у роті — з'являється неприємний запах з рота.

Нерідко процес відторгнення імпланта супроводжується кровотечею і смаком крові — не реагувати на такі ознаки вже точно не можна.

Якщо розхитався імплант зуба - це теж симптом відторгнення, що щось пішло не так і він не закріпився в щелепі.

  • В ідеалі імплантат стоїть щільно, як власний зуб, не хитається при пережовуванні їжі, або якщо його чіпають пальцями;
  • Однак може бути і така ситуація, коли хитається коронка на імпланті, а він сам стоїть щільно в кістці;
  • Коронка навіть може випасти, якщо гвинт відкрутиться або зламається, а Ви можете подумати, що випав імплант. У цьому випадку лікар прикрутить коронку назад, і проблема з імплантом буде вирішена. 

До суто стоматологічних ознак проблем з імплантами додамо ті, які мають відношення до загального стану організму. Якщо імплант зуба не прижився, це викличе запалення — підвищиться температура тіла, самопочуття сильно погіршиться.

Із симптомів людина буде відчувати слабкість, апатію, нерідко запаморочення та інші ознаки, що в організмі щось пішло не так.

Симптоми, що зубний імплант не прижився

  • Симптомами відторгнення імплантату називаються вже перераховані ознаки, — підкреслимо лише, що необов'язково дочікуватися ситуації, коли проблема стане очевидною;
  • Іноді пацієнти відчувають дискомфорт, який здається їм не пов'язаним з процесом самої установки і реабілітацією;
  • Імплант зуба хитається разом з встановленою на ньому коронкою.

Якщо у вас є саме така проблема зубних імплантів, не соромтеся — замість спілкування на форумах запишіться до лікаря стоматолога.

Нехай фахівець зайвий раз перевірить, як йдуть справи, щоб виключити негативні фактори для приживлення, якщо це ще можна зробити.

Що робити, якщо не прижився зубний імплант?

Важливо розуміти, що час, протягом якого імплант може не прижитися, відрізняється в залежності від ситуації.

Перші ознаки відторгнення можуть проявити себе протягом перших двох або трьох днів, але періодом ризику все одно вважають термін в два роки.

Тобто проблема нерідко виявляє себе набагато пізніше — є й такі ситуації, коли вона стає очевидною через кілька років після встановлення.

При неприживленні зубного імпланта через тривалий термін велика ймовірність, що на ситуацію вплинули сторонні чинники, які вже не мають відношення до самої установки, матеріалів та інших стоматологічних причин.

Для пацієнтів це повинно бути попередженням: доглядати за імплантами важливо завжди, нехай після процедури і пройшло багато часу.

Якщо розхитався зубний імплант - його необхідно видалити, і провести повторну установку нового імплантату. Часто це вдається зробити одразу після видалення імпланту, який не прижився.

Однак в ряді випадків лунку засипають кістково-пластичним матеріалом, і проводять повторну імплантацію через 4-6 місяці, коли утвориться нова кістка.

Фото. Приклад протезування на встановлених імплантатах, стоматологія Люмі-Дент.

Відторгнення зубного імпланта що робити фото Люмі-Дент

Що робити, щоби на 99% прижився зубний імплант?

Ми вже знаємо, як зрозуміти, що зубний імплант не прижився — залишається розібратися з тим, яких правил дотримуватися, щоб цього уникнути.

Після установки протезів лікар визначить конкретні правила для кожного пацієнта, але є і загальні рекомендації, однакові для всіх:

  • Відмовитися від куріння і вживання алкоголю в перший час після імплантації: якщо є сила волі, то з курінням варто зав'язати раз і назавжди. Чим більше людина курить і вживає спиртного, тим слабкіші тканини і вище шанс, що імплант зуба відторгнеться.
  • Стежити за температурою навколишнього середовища: людям з імплантатами важливо не переохолоджуватися і не перегріватися — в кожному з цих випадків в організмі відбуваються небажані процеси, що ризикують вплинути на запалення і відторгнення імплантанта.
  • Ретельно доглядати за зубами, використовуючи м'яку щітку, звичайну зубну пасту, ополіскувачі з антибактеріальним ефектом. При застосуванні флосу (нитки) важливо уважно стежити, щоб не пошкоджувалися ясна. Повноцінна гігієна починається через кілька днів після імплантації: в перший час лікар зазвичай не рекомендує використовувати щітку там, де в роті з'явився новий імплантат, щоб дати тканинам загоїтися і імплантанту прижитися.
  • Регулярно відвідувати лікаря: ходити до стоматолога потрібно не тільки в тому випадку, якщо зубний імплант не прижився — коли все відмінно, раз на півроку обов'язково навідуйтеся до лікаря. Спеціаліст зробить професійну чистку, а потім перевірить, щоб все було добре — нерідко лікар виявляє дрібні проблеми з імплантами, швидке виправлення яких дозволяє зберегти протез і імплантат тривалий час.

Чому не приживаються імпланти зубів?

Ми вже відповіли на це питання, але підкреслимо: багато залежить від вибору клініки і лікаря. Якісні матеріали, досвід фахівця, грамотна і точна робота — це дозволяє домогтися приживлюваності в ті 97-99 відсотків, які ми і заявляли.

У клініках Люмі-Дент вам гарантують якраз такі показники: інше залежить від вас і від дотримання всіх рекомендацій.

У наших клініках вас ніколи не залишать один на один з проблемою, якщо не прижився імплант зуба: хоч такі випадки бувають і рідко, ми завжди можемо допомогти нашим пацієнтам і підібрати оптимальне рішення для виправлення ситуації.

Фото. Приклад нашої роботи по протезуванню на імплантантах.

Не прижився імплант зуба Київ фото Люмі-Дент

Скільки часу приживаються імпланти зубів?

Основний процес, протягом якого зубні імпланти приживаються в щелепі, займає декілька місяців.

  • На нижній щелепі імплантати приживаються зазвичай до трьох місяців, а на верхній — до півроку. Але, як було згадано раніше, відторгнення імпланта зубів відбувається і протягом декількох років;
  • Тобто в перший час все добре, проходить кілька років — і проблема з імплантами себе проявляє у всій красі;
  • Це означає, що розслаблятися рано в будь-який час: завжди контролюйте, як поводить себе протез, чи немає незрозумілих відчуттів, болю, інших підозрілих змін.

А якщо Ви вибираєте для зубної імплантації клініки Люмі-Дент, то можете бути впевнені: всі ризики зводяться до мінімуму — ваш зубний імплант обов'язково приживеться, якщо організм в хорошому стані і ви все будете робити правильно.

Не ставте імпланти – Ви чули щось подібне?


Радимо не слухати такі рекомендації, оскільки Ви позбавляєте себе у майбутньому комфортного життя. Зубні імпланти не приживаються вкрай рідко, і думати про це зовсім не варто. Поставте імпланти зубів у наших клініках, ми гарантуємо їх надійне приживлення та тривалий термін служби.

 

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

Наші послуги
Огляд, консультація безкоштовно
Комп'ютерна анестезія STA 500 грн
Хірургічний шаблон для імплантації зубів (за кожен імплант) 2500 грн
Синус - ліфтинг закритий от 3409 грн
Ціни на імпланти
Імплантацію зубів в наших клініках проводять лікарі стоматологи
Поширені запитання та відповіді
Як зрозуміти, що зубний імплант прижився?

Якщо через тиждень після імплантації зуба немає набряків, болю в місці встановлення імпланта - це хороші ознаки, що говорять про те, що процес приживлення імпланта йде успішно.

Остаточну думку - чи достатньо добре прижився імплант зуба - робить хірург імплантолог після 3-4 місяців після операції, на підставі даних рентген знімка та особистого огляду порожнини рота.

Як зрозуміти - хитається імплант чи коронка?

Проста, проте не зовсім достовірна ознака - якщо під час хитання нічого не болить - скоріш за все хитається коронка. Якщо є болісність - ймовірно хитається сам імплант.

Однак точно зрозуміти - що саме має рухливість - імплант чи коронка - зможе лише лікар стоматолог.

Хитається коронка на імпланті - що робити?

Може хитатися як сама коронка (розкрутився гвинт), так і імплант під нею (почалося його відторгнення).

Визначити й усунути причину зможе тільки Ваш стоматолог.

Не затягуйте з відвідуванням лікаря, швидке звернення збільшить ймовірність збереження імпланта.

Коли не можна ставити імпланти?

Імплантація зубів протипоказана при:

  • злоякісних захворюваннях крові та інших систем організму;
  • серйозних системних захворюваннях.
Дата публікації: 04.10.2019
Дата редагування: 09.01.2024
1311
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію