271

Техніка виготовлення вінірів

Дивіться відео з нашими лікарями
Зміст:
 • Етапи виготовлення вінірів
 • Класифікація вінірів
 • Фарфорова посмішка
 • Керамічні системи
 • Люмініри
 • Композитні вініри
 • Методи виготовлення вінірів
 • У клінічних умовах

Етапи виготовлення вінірів


Вініри - це керамічні покриття, які наносяться на передні поверхні зубів, роблячи їх більш міцними, яскравими та рівними.

Використовуючи новітні технології в дизайні посмішок, матеріали найвищої якості, виготовлені вручну в нашій стоматологічній лабораторії Люми-Дент в Києві, ми можемо досягти посмішки, про яку ви завжди мріяли.

 

виниры на зубы фото Люми-Дент

 

Класифікація вінірів


На ринку доступний цілий ряд матеріалів для вирішення естетичних / функціональних проблем за допомогою вінірування зубів, але найбільш поширені фарфор, кераміка, полімерний композит.

Кожен з них має свій унікальний склад, оптичні характеристики і процес виготовлення, тобто можна очікувати, що результат лікування, тривалість використання будуть відрізнятися в залежності від використовуваного матеріалу.

Фарфорова посмішка


Такі пластини зазнали істотну еволюцію, зараз їх використання виходить за рамки простого покриття для передніх зубів.

Створюються шляхом нашарування порошку на основі рідких матеріалів і діоксиду кремнію, званого кварцом, який містить різні кількості оксиду алюмінію, що впливає на оптичні властивості медичного порцеляну.

Вініри мають велику естетичну цінність, демонструють високу прозорість, а виглядають як природний зубний ряд.

Механічні властивості досить низькі, міцність на вигин зазвичай становить від 60 до 70 МПа, пояснюється це особливої ​​природою природи матриці і відсутністю матеріалу серцевини, тому вироби набагато більше схильні до руйнування.

Запити пацієнтів на менш інвазивні методи лікування і високий рівень естетики вплинули на поліпшення фізичних показників порцелянових вінірів.

При використанні цього матеріалу, можна домогтися товщини накладки менше 0,5 мм з підготовкою або без підготовки в емалі.

Виготовляються за допомогою ліплення з порошку / рідини, естетична цінність, яку демонструє в цих реставраціях, - результат, який залежить від здатності кераміста вбудовувати глибину анатомії, кольору, прозорості в реставрацію.

Фото. Результат установки керамічних накладок доктором Бобровицьким Е.Н.

Технология изготовления виниров фото ЛюмиДент 

Керамічні системи


Ідеально підходять для використання в якості зубних реставраційних матеріалів, оскільки їх механічні та фізичні властивості, включаючи підвищену стійкість до руйнування, потужній термічній обробці стійкість до ерозії, досить високі.

Такі вініри можуть бути непрозорими або напівпрозорими, в залежності від хімічного складу і відсотка кристаллічності.

Фото. Результат роботи стоматолога ортопеда Яковішена В. Н.

 Как делают виниры на зубы фото ЛюмиДент

Підвищена міцність кераміки досягається за рахунок додавання відповідних наповнювачів, які рівномірно розподіляються, до них відносяться:

 • алюміній;
 • магній;
 • діоксид цирконію;
 • лейцит і дісілікат літію.

Фото. До і після установки вінірів стоматологом-ортопедом Дністранскім В. І.

 Классификация виниров фото ЛюмиДент

Частинки наповнювача додаються в базову композицію для поліпшення механічних властивостей і оптичних ефектів, таких як опалесценція, колір, непрозорість.

Мікроструктура матеріалу подібна медичному фарфору, але пресована кераміка менш пориста, добре контрольована, більш однорідна, при цьому товщина пластини варіюється від 0,3 до 0,8 мм.

Люмініри


Ультратонкі порцелянові пластини, які можна приклеювати безпосередньо до поверхні зуба, не вдаючись до його первинної підготовки, тобто не потрібно свердління, анестезія не знадобиться.

Люмініри - це найвідоміший бренд, який випускає тонкі вініри, який перетворився в техніку виготовлення вінірів на рефракторі.

Товщина накладок рідко перевищує 0,3 мм, але не варто думати, що вони тендітні, цей продукт виключно міцний.

Той факт, що жодна зубна структура не відділяється, робить цю техніку однієї з найконсервативніших стоматологічних процедур, її можна назвати доброякісною (зуби не пошкоджуються, в теорії процедура оборотна) елективною косметичною стоматологією.

Композитні вініри


Значний прогрес в здатності до склеювання як емалі, так і дентину, досягнутий завдяки впровадженню багатоетапних адгезивних систем, поряд з розробкою високопродуктивної, більш універсально застосовується гібридна композитна смола з малими частинками, привів до консервативних методів відновного лікування для усунення неестетичного зовнішнього вигляду зубів.

Композитні вініри можуть використовуватися для маскування знебарвлення зубних тканин, корекції неестетичних форм, положень зубів, процес установки швидкий, щадний.

Такі реставрації все ще страждають від обмеженого терміну служби, оскільки ці накладки залишаються схильними до знебарвлення, зносу, незначним сколів, що знижує естетичний результат, щодо довгострокової перспективи.

Фото. До і після процедури вінірінгу ортопедом Горіним Д. В.

 Этапы изготовления виниров фото ЛюмиДент

Методи виготовлення вінірів


Те, наскільки реалістично може або буде виглядати результат вінірування, частково залежить від способу виготовлення пластин.

Є три методи, використовувані стоматологами, кожен з яких має свої особливості:

 • Звичайна (непресована) кераміка - метод, при якому різні типи керамічної маси, що мають свої унікальні колірні характеристики, наносяться вручну шар за шаром на базис з платинової фольги, одягненої на гіпсовий зліпок зуба пацієнта. При гарній обробці зовнішній вигляд і особливості, які можливі при такому типі реставрації, важко перевершити;
 • Термопресована кераміка - медичний фарфор розплавляється, а потім пресується в форму. Головний недолік техніки - можливість використовувати тільки один колір. І це проблема, тому що відтінок, ступінь прозорості різних областей зуба зазвичай розрізняються. Є два способи, які допомагають зробити керамічні вініри більш реалістичними: нанесення фарбувального складу, який потім поетапно сплавляють; невеликі ділянки пластини (зазвичай прямо на її вістря) обрізають, додаючи керамічну масу, відмінну по тону.
 • Фрезерний (CAD / CAM) метод - процес, в якому технологія CAD / СAM використовується для шліфування пластини з єдиного однорідного кольорового блоку синтетичного порцеляни. Однорідність кольору тут теж проблема, але характеристика додається шляхом фарбування. З трьох процесів, це той, з яким найважче отримати максимально природний кінцевий результат.

 

Фото. До і після роботи стоматолога Яковішена В. Н.

 Как делают виниры фото ЛюмиДент

У клінічних умовах


У більшості випадків процедура вінірування розбивається на кілька етапів, тобто пацієнтові доведеться відвідати стоматолога кілька разів.

 • Підбір кольору - доктор буде використовувати керівництво по відтінку, щоб визначити, який відтінок найбільш точно відповідає емалі на кожній стороні зуба. Можливо, що для різних частин винира необхідно використовувати різні кольори і окремо регулювати ступінь прозорості.
 • Препарування - емаль на лицьовій стороні зуба знімають приблизно на ту ж товщину, що і майбутня накладка, тому його загальна товщина істотно не змінюється. При маніпуляції стоматолог буде враховувати деякі загальновизнані рекомендації щодо максимальної кількості емалі, яку в ідеалі може бути видалено, намагаючись не виходити за ці межі.
  Як тільки підготовча робота буде завершена, фахівець зробить зліпок зуба, що оточують його побратимів та ясен. Саме ця копія рота буде використана для виготовлення вінірів непрямим методом. Цей відбиток потім вирушає в зуботехническую лабораторію, техніки використовують його для виготовлення пластин.
  У тих випадках, коли накладки виготовляються в зуботехнічній лабораторії, пацієнту зазвичай доводиться чекати 1 або 2 тижні. Тоді виникає питання, як же бути з підготовленими зубами, відповідь проста - виготовляються тимчасові вініри.
  На цьому етапі винир виготовлений і готовий бути прикріпленим до зуба. Тимчасові конструкції, як правило, не цементуються, вони просто утримуються на місці завдяки фіксації пластика на зубної поверхні і вмежзубном просторі.
 • Примірка - лікар повинен оцінити, як накладка сидить на зубі, для чого він встановлюють її на місце, перевіряє, видаляє, допрацьовує її до тих пір, поки не буде задоволений її посадкою. У більшості випадків анестезія не знадобиться ні на цьому етапі, ні на будь-якому з наступних.
  Допрацювання форми - це коли край потрібно вкоротити, вирівняти або закруглити, щоб він виглядав правильно, максимально природно відповідав решті ряду зубів.
  Оцінка кольору обов'язково проводиться, особливо при виготовленні вінірів (прямим чи непрямим способом) на фронтальні зуби. Оскільки на цьому етапі пластина напівпрозора, її точний колір можна налаштувати за допомогою відтінку композиту, який використовується для його зчеплення.
 • Фіксація - етап досить довгий, складається з декількох кроків: доктор вимиє пробну пасту, очистить, підготує внутрішню поверхню накладки, змиє і відполірує поверхню зуба. Потім протравить зубну поверхню спеціальним гелем протягом 15-20 секунд для того, щоб на мікроскопічному рівні створилася дуже шорстка поверхня емалі, оскільки з такою текстурою відбувається краще зчеплення. Цемент, який має раніше обраний колір, поміщається всередину вініра, спеціальним світлом активується каталізатор, що знаходиться в речовині, змушуючи конструкцію затвердіти протягом хвилини.
  Все, тепер винир в роті надійно прикріплений, але там буде трохи зайвого цементу, який стоматолог вичистить, а потім оцінить контури реставрації, обрізаючи і поліруючи їх у міру необхідності.
 • В якості останнього кроку - оцінка прикусу, щоб переконатися, що він не був змінений в результаті вінірованія.

Фото. Стоматолог ортопед Дацюк П. П. з пацієнтом.

 Изготовление виниров фото ЛюмиДент

У мережі стоматологічних клінік Люми-Дент ми просимо пацієнтів відвідати лікаря приблизно через тиждень після маніпуляції, щоб оцінити, як ясна відреагували на присутність вінірів. І якщо потрібно скорегувати форму, то на цьому етапі це ще можна зробити.

Як і будь-яке медичне втручання, установка вінірів проводиться фахівцем після консультації і оцінки стану здоров'я зубів, наявності або відсутності протипоказань.

 

Автор: стоматолог ортопед клініки Люми-Дент в відділенні на Позняках - Дацюк Павло Петрович

 Автор - Дацюк Павел

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest