Техніка виготовлення вінірів

Дата публікації: 03.04.2020
Дата останнього редагування: 25.03.2021
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Етапи виготовлення вінірів
 • Класифікація вінірів
 • Фарфорова усмішка
 • Керамічні системи
 • Люмініри
 • Композитні вініри
 • Методи виготовлення вінірів
 • Вклінічних умовах

Етапи виготовлення вінірів

Вініри - це керамічні покриття, які наносяться на передню поверхню зубів, роблячи їх більш міцними, яскравими і рівними.

Використовуючи новітні технології в дизайні усмішок, матеріали найвищої якості, виготовлені вручну в нашій стоматологічній лабораторії Люмі-Дент в Києві, ми можемо досягти усмішки, про яку ви завжди мріяли.

вініри на зуби фото Люмі-Дент

Класифікація вінірів

На ринку доступний цілий ряд матеріалів для вирішення естетичних/функціональних проблем за допомогою вінірування зубів, але найбільш поширені фарфор, кераміка, полімерний композит.

Кожен з них має свою унікальну складову, оптичні характеристики і процес виготовлення, тобто можна очікувати, що результат лікування, тривалість використання будуть відрізнятися в залежності від використовуваного матеріалу.

Фарфорова усмішка

Такі пластини зазнали істотної еволюції, зараз їх використання виходить за рамки простого покриття для передніх зубів.

Створюються шляхом нашарування порошку на основі рідких матеріалів і діоксиду кремнію, званого кварцом, який містить різні кількості оксиду алюмінію, що впливає на оптичні властивості медичного фарфора.

Вініри мають велику естетичну цінність, демонструють високу прозорість, а виглядають як природний зубної ряд.

Механічні властивості досить низькі, міцність на вигин зазвичай становить від 60 до 70 МПа, пояснюється це особливою природою породи матриці і відсутністю матеріалу серцевини, тому вироби набагато більше схильні до руйнування.

Запити пацієнтів на менш інвазивні методи лікування і високий рівень естетики вплинули на поліпшення фізичних показників порцелянових вінірів.

При використанні цього матеріалу, можна добитися товщини накладки менше 0,5 мм з підготовкою або без підготовки в емалі.

Виготовляються за допомогою ліплення з порошку/рідини, естетична цінність, яку демонструє в цих реставраціях, - результат, який залежить від здатності кераміста вбудовувати глибину анатомії, кольору, прозорості в реставрацію.

Фото. Результат встановлення керамічних накладок лікарем Богданом А.С., стоматологія Люмі-Дент.

Технологія виготовлення вінірів фото ЛюміДент

Керамічні системи

Ідеально підходять для використання в якості зубних реставраційних матеріалів, оскільки їх механічні та фізичні властивості, включаючи підвищену стійкість до руйнування, потужній термічній обробці стійкість до ерозії, досить високі.

Такі вініри можуть бути непрозорими або напівпрозорими, в залежності від хімічного складу і відсотка кристалличности.

Фото. Результат роботи стоматолога ортопеда Яковішена В.Н.

Як роблять вініри на зуби фото ЛюміДент

Підвищена міцність кераміки досягається за рахунок додавання відповідних наповнювачів, які рівномірно розподіляються, до них відносяться:

 • алюміній;
 • магній;
 • діоксид цирконію;
 • лейцит і дісілікат літію.

Фото. До і після встановлення вінірів стоматологом-ортопедом Днестранскім В.І.

Класифікація вінірів фото ЛюміДент

Частинки наповнювача додаються в базову композицію для поліпшення механічних властивостей і оптичних ефектів, таких як опалесценція, колір, непрозорість.

Мікроструктура матеріалу подібна медичному фарфору, але пресована кераміка менш пориста, добре контрольована, більш однорідна, при цьому товщина пластини варіюється від 0,3 до 0,8 мм.

Люмініри

Ультратонкі порцелянові пластини, які можна приклеювати безпосередньо до поверхні зуба, не вдаючись до його первинної підготовки, тобто не потрібно свердління, анестезія не знадобиться.

Люмініри - це найвідоміший бренд, який випускає тонкі вініри, що перетворилися в техніку виготовлення вінірів на рефракторі.

Товщина накладок рідко перевищує 0,3 мм, але не варто думати, що вони тендітні, цей продукт виключно міцний.

Той факт, що жодна зубна структура не відділяється, робить цю техніку однією з найконсервативніших стоматологічних процедур, її можна назвати доброякісною (зуби не пошкоджуються, в теорії процедура оборотна) елективною косметичною стоматологією.

Композитні вініри

Значний прогрес в здатності до склеювання як емалі, так і дентину, досягнутий завдяки впровадженню багатоетапних адгезивних систем, нарівні з високопродуктивною розробкою, більш універсально застосовується гібрид композитної смоли з малими частинками, приводячи до консервативних методів відновного лікування для усунення неестетичного зовнішнього вигляду зубів.

Композитні вініри можуть використовуватися для маскування знебарвлення зубних тканин, корекції неестетичних форм, положень зубів, процес встановлення швидкий, щадний.

Такі реставрації все ще страждають від обмеженого терміну служби, оскільки ці накладки залишаються схильними до знебарвлення, зносу, незначних сколів, що знижує естетичний результат, щодо довгострокової перспективи.

Фото. До і після процедури вінірінгу ортопедом Горіним Д. В.

Етапи виготовлення вінірів фото ЛюміДент

Методи виготовлення вінірів

Те, наскільки реалістично може або буде виглядати результат вінірування, частково залежить від способу виготовлення пластин.

Є три методи, використовувані стоматологами, кожен з яких має свої особливості:

 1. Звичайна (непресована) кераміка - метод, при якому різні типи керамічної маси, що мають свої унікальні кольорові характеристики, наносяться вручну шар за шаром на підставу з платинової фольги, одягненої на гіпсовий зліпок зуба пацієнта. При гарній обробці зовнішній вигляд і особливості, які можливі при такому типі реставрації, важко перевершити.
 2. Термопресована кераміка - медичний фарфор розплавляється, а потім пресується в форму. Головний недолік техніки - можливість використовувати тільки один колір. І це проблема, тому що відтінок, ступінь прозорості різних областей зуба зазвичай розрізняються. Є два способи, які допомагають зробити керамічні вініри більш реалістичними: нанесення фарбувальної складової, яку потім поетапно сплавляють; невеликі ділянки пластини (зазвичай прямо на її вістря) обрізають, додаючи керамічної маси, відмінну по тону.
 3. Фрезерний (CAD/CAM) метод - процес, в якому технологія CAD/AM використовується для шліфування пластини з єдиного однорідного кольорового блоку синтетичної порцеляни. Однорідність кольору тут теж проблема, але характеристика додається шляхом фарбування. З трьох процесів, це той, з яким найважче отримати максимально природний кінцевий результат.

Фото. До і після роботи стоматолога Яковішена В. Н.

Як роблять вініри фото ЛюміДент

В клінічних умовах

У більшості випадків процедура вінірування розбивається на кілька етапів, тобто пацієнтові доведеться відвідати стоматолога кілька разів.

 1. Підбір кольору - лікар буде використовувати керівництво по відтінку, щоб визначити, який відтінок найбільш точно відповідає емалі на кожній стороні зуба. Можливо, що для різних частин вініра необхідно використовувати різні кольори і окремо регулювати ступінь прозорості.
 2. Препарування - емаль на лицьовій стороні зуба знімають приблизно на ту ж товщину, що і майбутня накладка, тому його загальна товщина істотно не змінюється. При маніпуляції стоматолог буде враховувати деякі загальновизнані рекомендації щодо максимальної кількості емалі, яке в ідеалі може бути видалено, намагаючись не виходити за ці межі.
 3. Як тільки підготовча робота буде завершена, фахівець зробить зліпок зуба, включаючи його оточуючих побратимів і ясен. Саме ця копія рота буде використана для виготовлення вінірів непрямим методом. Цей відбиток потім вирушає в зуботехнічну лабораторію, техніки використовують його для виготовлення пластин.
 4. У тих випадках, коли накладки виготовляються в зуботехнічній лабораторії, пацієнту зазвичай доводиться чекати 1 або 2 тижні. Тоді виникає питання, як же бути з підготовленими зубами, відповідь проста - виготовляються тимчасові вініри.
 5. На цьому етапі вінір виготовлений і готовий бути прикріпленим до зуба. Тимчасові конструкції, як правило, не цементуються, вони просто утримуються на місці завдяки фіксації пластика на зубній поверхні і в міжзубному просторі.
 6. Примірка - лікар повинен оцінити, як накладка сидить на зубі, перевіряє, видаляє, допрацьовує її до тих пір, поки не буде задоволений посадкою. У більшості випадків анестезія не знадобиться ні на цьому етапі, ні на будь-якому з наступних.
 7. Доопрацювання форми - це коли краї потрібно вкоротити, вирівняти або закруглити, щоб вони виглядали правильно, максимально природно відповідали решті ряду зубів.
 8. Оцінка кольору обов'язково проводиться, особливо при виготовленні вінірів (прямим чи непрямим способом) на фронтальні зуби. Оскільки на цьому етапі пластина напівпрозора, її точний колір можна налаштувати за допомогою відтінку композиту, який використовується для його зчеплення.
 9. Фіксація - етап досить довгий, складається з декількох кроків: лікар вимиє пробну пасту, очистить, підготує внутрішню поверхню накладки, змиє і відполірує поверхню зуба. Потім протравить зубну поверхню спеціальним гелем протягом 15-20 секунд для того, щоб на мікроскопічному рівні створити дуже шорстку поверхню емалі, оскільки з такою текстурою відбувається краще зчеплення. Цемент, обраного кольору який підготовили раніше, поміщається всередину вініра, спеціальним світлом активується каталізатор, що знаходиться в речовині, змушуючи конструкцію твердіти протягом хвилини.

Все, тепер вінір в роті надійно прикріплений, але відразу там буде трохи зайвого цементу, який стоматолог вичистить, а потім оцінить контури реставрації, обрізаючи і поліруючи їх по мірі необхідності.

В якості останнього кроку - оцінка прикусу, щоб переконатися, що він не був змінений в результаті вінірування.

Фото. Стоматолог ортопед Дацюк П. П. з пацієнтом.

Виготовлення вінірів фото ЛюміДент

В мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент ми просимо пацієнтів відвідати лікаря приблизно через тиждень після маніпуляції, щоб оцінити, як ясна відреагували на присутність вінірів. І якщо потрібно скорегувати форму, тому що на цьому етапі це ще можна зробити.

Як і будь-яке медичне втручання, встановлення вінірів проводиться фахівцем після консультації і оцінки стану здоров'я зубів, наявності або відсутності протипоказань.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Записатися на онлайн консультацію
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest