Ерозія емалі зубів

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Основні симптоми ерозії зубів
 • Степені ерозії зубів
 • Причини ерозії
 • Група ризику
 • Діагностика
 • Лікування ерозії
 • Профілактика ерозії емалі зубів після лікування

 

Ерозія зубної емалі - захворювання некаріозної, негігієнічної та неінфекційної природи, що вражає емалеве покриття коронкової частини, його тверді тканини, аж до внутрішнього шару - дентину.

При відкладеному лікуванні зубів ця патологія може різко знизити якість життя людини, і спровокувати безліч комплексів. Говорячи простіше, непомітно еволюціонуючи протягом декількох років, хвороба може змусити людину припинити усміхатися.

Хоча причини патології не до кінця вивчені, ефективні способи боротьби з нею вже є. У мережі клінік Люмі-Дент вони активно застосовуються для вирішення серйозної естетичної, психологічної та фізіологічної проблеми.

Ми практикуємо індивідуальний підхід до вибору способу лікування ерозії емалі зубів, і завжди пропонуємо пацієнту найкомфортніші умови терапії.

Якщо ви виявили у себе ознаки початку ерозії, не відкладайте похід до нас: на жаль, у понад 80% випадків виявлення захворювання відбувається, коли виправити ситуацію можна тільки радикально.

Основні симптоми ерозії зубів

Список основних симптомів ерозії зубів можна умовно розділити на 2 великі групи: ознаки, які може побачити тільки стоматолог, і прояви, легко відзначаються самим пацієнтом.

До першої групи належать вирази деформації емалі, добре помітні на 2-3 стадії розвитку хвороби при об'єктивному огляді.

Осередки ураження при цьому виглядають як поглиблення нерівної форми (так звані рельєфні зуби) з рівним сплощеним гладким дном. Найчастіше зачіпають самі виступаючі (опуклі) ділянки різців, премолярів і молярів.

Фото. Лікування зубів в Люмі-Дент.

Ерозія емалі фото ЛюміДент

Основні симптоми ерозії зубів, котрі може виявити пацієнт:

 • локалізовані ділянки зміни кольору емалі;
 • візуально помітне витончення зуба;
 • підвищена чутливість уражених ерозією зубів;
 • больові відчуття (зубна біль) при потраплянні на зуб солодкого, холодного, гарячого (часті болі або дискомфорт відчуваються навіть при нанесенні на поверхню емалі м'ятної пасти зі щітки).

Степені ерозії зубів

У сучасній стоматології виділяють три ступеня ерозійного ураження емалі. На першій стадії ураження тільки зовнішнього шару, дентин зуба залишається недоторканим. У міру розвитку хвороби емаль вражається повністю, але дентин все ще цілий.

У запущених випадках при відкладеному лікуванні зубів відбувається перехід на третю сходинку. Тут деструкція вже поширюється на емаль всього зуба, витончуючи його аж до дентинного шару.

Причини ерозії

Сформулювати точний і повний список факторів, які є провокаторами розвитку дефекту і призводять до ерозії зубної емалі, не можна. Науці поки точно невідомо, що конкретно запускає руйнівний процес. Але визначити найбільш ймовірні причини захворювання можна і потрібно (для проведення ефективної профілактики ерозії емалі зубів).

Фото. Лікувальний процес в нашій клініці

Ерозія зубів фото ЛюміДент

Ними є:

 • вітамінне голодування;
 • постійні стреси;
 • нестача кальцію;
 • системні захворювання, які вражають кістки;
 • механічні впливи (відомі випадки, коли початок хвороби виявлявся пов'язаним з травмами голови і щелепи);
 • рухливість психіки (один з факторів ризику - бруксизм, властивий більш ніж 80% емоційних людей);
 • регулярне споживання в їжу цитрусових або соку з них (кислота апельсина, негативно впливає на стані емалі);
 • шкідливі звички (зловживання тютюнопалінням, алкогольними продуктами).

Фахівці сходяться на думці, що ерозія зубної емалі - це той рідкісний випадок, коли погана гігієна ротової порожнини абсолютно ні при чому. Але доказів того, що на тлі відсутньої гігієни рота ерозія зубної емалі виникає не частіше, ніж при якісному догляді, немає.

Група ризику

Дослідникам не вдалося достовірно встановити причини (і всі фактори), при яких зуби може вразити ерозія, але посилаючись на статистику, вони вивели кілька груп ризику. Серед них:

 • люди, що регулярно піддаються насильству;
 • співробітники організацій різного профілю, що працюють в умовах постійного форс-мажору (високе навантаження на нервову, а з нею і гормональну системи);
 • пацієнти із захворюваннями або порушеннями в роботі ендокринної системи;
 • жителі регіонів з поганою екологією;
 • пацієнти похилого віку (від 55 і старше).

Діагностика

Щоб діагностувати появу ерозії, досить професійного огляду у стоматолога. При необхідності (для уточнення стану) фахівець може провести ряд додаткових обстежень.

Сюди входить панорамний знімок зубів, комп'ютерна томографія та інші методи, які допоможуть максимально точно діагностувати хворобу.

Фото до та після лікування ерозії емалі передніх зубів в Люмі-Дент

Ерозия емалі зубів фото ЛюміДент

Лікування ерозії

Процедури, які проводять в рамках лікування ерозії емалі зубів, призначаються індивідуально. Конкретний курс терапії підбирається з урахуванням ерозійних процесів, стану пацієнта, дефекту.

У кожному випадку перед початком професійного лікування ерозії емалі зубів проводиться комплексне обстеження, і призначається ряд заходів, націлених на підготовку до терапії. В рамках підготовки може знадобитися:

Власне, лікування зубів, уражених ерозією, проводиться за участю лікаря-ортопеда і терапевта. Залежно від стадії хвороби це може бути художня реставрація, закриття тонкої емалі вінірами або коронками, пломбування за допомогою полімерних матеріалів.

Якщо деструкція ще не є критичною, може виявитися достатнім проведення ремінералізації або фторування зубів.

Вказати, який курс терапії є оптимальним для всіх випадків, не можна. Зате можна гарантувати, що при лікуванні зубів у нас в клініках - всі процедури пройдуть швидко, безболісно, і з мінімальним дискомфортом для вас.

Профілактика ерозії емалі зубів після лікування

Три найпростіших правила профілактики ерозії емалі зубів виглядають наступним чином:

 1. Регулярне відвідування стоматолога (мінімум 2 рази на рік - цього достатньо, щоб виявити, що зароджується хвороба і вчасно вжити заходи - провести лікування ясен, встановити протези, виконати чистку, ремінералізацію, скорегувати дієту).
 2. Правильне харчування (авітаміноз - це справжній рок сучасної людини, хоча уваги проблемі приділяється недостатньо).
 3. Грамотний вибір засобів гігієни (хоча сам її факт не є важливим в процесі розвитку патології, якісна професійна лікувальна паста може зупинити процес руйнування зубної емалі і не дати дефекту вразити ваші зуби).

Фото. Стоматолог терапевт Новицький В.В. з пацієнтом

Ерозія зубної емалі фото ЛюміДент

Це загальні вимоги, про які не буде зайвим нагадати. Так, чистити зуби треба щодня, 2-3 рази, а після їжі не лінуватися прополоскати рот. Кожні півроку слід відвідувати стоматолога для повної санації і лікування зубів на ранніх етапах хвороб.

Якщо у вас в родині є люди, які страждають від ерозії, поставтеся до здоров'я зубів з подвоєною увагою - фактор генетичної схильності ніхто не відміняв. Нарешті, обмежте споживання кислот, копченого, соління і продуктів високої або низької температури (гарячі напої, морозиво).

Якщо хворобі вже вдалося вразити ваші зуби, обов'язково приходьте у будь-яку із стоматологічних клінік Люмі-Дент. Ми повернемо вашій усмішці здорове сяйво і білизну, навчимо захищатися від таких підступних хвороб, як ерозія емалі зубів, і не тільки.

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
днiв
годин
хвилин
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest