8:00 - 21:00
ua

Ерозія Емалі [1 Зуба]

Дата публікації: 04.02.2020
Дата редагування: 24.06.2022
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
 • Ерозія зубної емалі
 • Основні симптоми ерозії зубів
 • Ступені ерозії зубів
 • Причини ерозії
 • Група ризику
 • Діагностика
 • Лікування ерозії
 • Профілактика ерозії емалі зубів після лікування

Ерозія зубної емалі

Це захворювання некаріозного, негігієнічного та неінфекційного похождення, що вражає емалеве покриття коронкової частини зуба, його тверді тканини, аж до внутрішнього шару - дентину.

При відкладеному лікуванні зубів ерозія може різко знизити якість життя людини, і спровокувати безліч комплексів.

Говорячи простіше, непомітно еволюціонуючи протягом декількох років, ця хвороба зубів може змусити людину перестати усміхатися.

Хоча причини ерозії зубів не до кінця вивчені, ефективні способи боротьби з нею вже є. В мережі клінік Люмі-Дент вони активно застосовуються для вирішення серйозної естетичної, психологічної та фізіологічної проблеми.

Ми практикуємо індивідуальний підхід до вибору способу лікування ерозії емалі зубів, і завжди пропонуємо пацієнту найкомфортніші умови терапії.

Якщо ви виявили у себе ознаки початку ерозії зубів, не відкладайте похід до нас: на жаль, в понад 80% випадків виявлення захворювання емалі відбувається, коли виправити ситуацію можна тільки радикально.

Основні симптоми ерозії зубів

Список основних симптомів ерозії зубів можна умовно розділити на 2 великі групи:

 • ознаки, які може побачити тільки стоматолог,
 • прояви на емалі, легко відзначаються самим пацієнтом.

До першої групи належать виражені деформації емалі зубів, добре помітні на 2-3 стадії розвитку ерозії при об'єктивному огляді.

Осередки ураження при цьому виглядають як поглиблення нерівної форми (так звані рельєфні зуби) з рівним сплощеним гладким дном. Найчастіше зачіпають самі виступаючі (опуклі) ділянки різців, премолярів і молярів.

Фото. Лікування зубів, стоматологія Люмі-Дент.

Ерозія емалі зубів фото ЛюміДент

Основні симптоми ерозії зубів, які може виявити пацієнт:

 • локалізовані ділянки зміни кольору емалі зуба;
 • візуально помітне стоншення зуба;
 • підвищена чутливість уражених ерозією зубів;
 • зубна біль від солодкого, холодного, зуб болить від гарячого (часто болі або дискомфорт відчуваються навіть при нанесенні на поверхню емалі м'ятної пасти з щітки).

Ступені ерозії зубів

В сучасній стоматології виділяють три ступеня ерозійного ураження емалі:

 • На першій стадії вражаються тільки зовнішні шари, дентин зуба залишається недоторканим;
 • По мірі розвитку захворювання емаль зубів вражається повністю, але дентин все ще цілий;
 • У запущених випадках при відкладеному лікуванні зубів відбувається перехід на третю сходинку. Тут деструкція вже поширюється на емаль всього зуба, стоншуючи його аж до дентинного шару.

Причини ерозії

Сформулювати точний та повний список факторів, які є провокаторами розвитку дефекту і призводять до ерозії зубної емалі, не можна. Науці поки точно невідомо, що конкретно запускає руйнівний процес.

Але визначити найбільш ймовірні причини захворювання можна і потрібно (для проведення ефективної профілактики ерозії емалі зубів).

Фото. Лікувальний процес в нашій клініці.

Ерозія емалі зубів фото ЛюміДент

Ними є:

 • вітамінне голодування;
 • часті стреси;
 • недолік кальцію;
 • системні захворювання, які вражають кістки;
 • механічний вплив (відомі випадки, коли початок захворювання виявлявся пов'язаним з травмами голови і щелепи);
 • рухливість психіки (один з факторів ризику - бруксизм, властивий більш ніж в 80% емоційних людей);
 • регулярне споживання в їжу цитрусових або соку з них (кислота апельсина, негативно позначається на стані емалі);
 • шкідливі звички (зловживання тютюнопалінням, алкоголевмісними продуктами).

Фахівці сходяться на думці, що ерозія зубної емалі - це той рідкісний випадок, коли погана гігієна ротової порожнини абсолютно ні при чому. Але доказів того, що на тлі відсутньої гігієни рота ерозія зубної емалі виникає не частіше, ніж при якісному догляді, немає.

Група ризику

Дослідникам не вдалося достовірно встановити причини (і всі фактори), при яких зуби може вразити ерозія, але спираючись на статистику, вони вивели кілька груп ризику. 

Серед них:

 • люди, що регулярно піддавалися насильству;
 • співробітники організацій різного профілю, що працюють в умовах постійного форс-мажору (високе навантаження на нервову, а з нею і гормональну системи);
 • пацієнти із захворюваннями або порушеннями в роботі ендокринної системи;
 • жителі регіонів з поганою екологією;
 • пацієнти похилого віку (від 55 і старше).

Діагностика

Щоб діагностувати появу ерозії, досить професійного огляду у стоматолога. При необхідності (для уточнення стану) фахівець може провести ряд додаткових обстежень.

Сюди входить рентгенівський панорамний знімок зубів, комп'ютерна томографія та інші методи, які допоможуть максимально точно діагностувати захворювання.

Фото до і після лікування ерозії емалі передніх зубів в Люмі-Дент.

Ерозія емалі зубів фото ЛюміДент

Лікування ерозії

Процедури, які проводять в рамках лікування ерозії емалі зубів, призначаються індивідуально. Конкретний курс терапії підбирається з урахуванням ерозійних процесів, стану пацієнта, дефекту.

В кожному разі перед початком професійного лікування ерозії емалі проводиться комплексне обстеження, і призначається ряд заходів, націлених на підготовку до терапії. В рамках підготовки може знадобитися:

Власне, лікування зубів, уражених ерозією, проводиться за участю лікаря-ортопеда і терапевта. Залежно від стадії ерозії це може бути художня реставрація, закриття тонкої емалі вінірами або коронками, пломбування за допомогою полімерних матеріалів.

Якщо руйнування емалі ще не є критичним, може виявитися достатнім проведення ремінералізації або фторування зубів.

Вказати, який курс лікування зубів є оптимальним для всіх випадків, не можна. Проте можна гарантувати, що при лікуванні зубів у нас в клініках - всі процедури пройдуть швидко, безболісно, і з мінімальним дискомфортом для вас.

Профілактика ерозії емалі зубів після лікування

Три найпростіших правил профілактики ерозії емалі виглядають наступним чином:

 1. Регулярне відвідування стоматолога (мінімум 2 рази на рік - цього достатньо, щоб виявити, що зароджується захворювання і вчасно прийняти заходи - провести лікування ясен, встановити протези, виконати чистку, ремінералізацію зубів, скорегувати дієту).
 2. Правильне харчування (авітаміноз - це справжній рок сучасної людини, хоча уваги проблемі приділяється недостатньо).
 3. Грамотний вибір засобів гігієни (хоча сам її факт не є важливим в процесі розвитку патології, якісна професійна лікувальна паста може зупинити процес руйнування зубної емалі і не дати дефекту вразити ваші зуби).

Фото. Стоматолог терапевт Новицький В.В. з пацієнтом.

Ерозія зубної емалі фото ЛюміДент

Це загальні вимоги, про які не зайве нагадати. Так, чистити зуби треба щодня, 2-3 рази, а після їжі не лінуватися прополоскати рот. Кожні півроку слід приходити до стоматолога на повну санацію і лікування зубів на ранніх етапах захворювань.

Якщо у вас в родині є люди, які страждають від ерозії, поставтеся до здоров'я зубів з подвоєною увагою - фактор генетичної схильності ніхто не відміняв. Нарешті, обмежте споживання кислот, копчення, соління і продуктів високої або низької температури (гарячі напої, морозиво).

Якщо ерозії вже вдалося вразити ваші зуби, обов'язково приходьте в будь-яку з стоматологічних клінік Люмі-Дент. Ми повернемо вашій усмішці здорове сяйво і білизну, навчимо захищатися від таких підступних захворювань, як ерозія емалі зубів, і не тільки.

Прийом проводять
Відгуки про нас
Дивитися більше
Повернутися до списку статей
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію