Жовтий Наліт На 32 Зубах - Чому З'являється

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами

 

Жовті зуби

 

Відомий факт: щоб усмішка була красивою, вона неодмінно повинна бути здоровою, і з цим не посперечатися.

 

А ось те, що здоровими можуть бути тільки білі зуби, – це омана (як і те, що вони повинні бути матовими).

 

Коли зуби жовтіють, багатьох людей це насторожує і водночас засмучує.

 

Насправді наші зуби в нормі - жовті, і далі стане зрозуміло, чому.

 

Інша справа, що естетична стоматологія сьогодні здатна на багато чого, і зробити природньо жовті зуби абсолютно білосніжними для неї не проблема.

 

Тут важливо розуміти: «змінити» жовтизну зубів на білизну так, щоб не зашкодити їхньому здоров'ю, можна тільки в кабінеті у лікаря мережі стоматологічних клінік Люмі-Дент чи вдома, але слідуючи лікарським рекомендаціям.

 

Фото. Наочне порівняння білих і пожовклих зубів.

 

 

Жовті зуби - це норма

 

Так, чому жовтуваті зуби - це нормально і навіть добре, якщо людина хоче мати якомога менше проблем з емаллю?

 

  1. Всупереч поширеним помилкам емаль - це зовсім не біла субстанція, яка прикриває собою трохи менше твердий дентин і м'яку тканину. Насправді вона пориста, має біло-жовтий відтінок і є напівпрозорою, завдяки чому здорові зуби не тільки жовті, але й блискучі.
  2. Дентин - твердий матеріал, який закриває емаль - поступається їй за твердістю і має більш великі пори. Ось він не прозорий і в більшості випадків жовтий - це через дентин, що просвічується через емаль, зуби жовті або жовтуваті.
  3. Колір дентину і напівпрозорої емалі залежить від того, наскільки тканини насичені корисними мікроелементами і мінералами. Якщо в них міститься достатньо елементів, вони жовті, якщо елементів не вистачає, зуби набувають матовість, а колір дентину буде поступово ставати сіруватим (саме тому, до речі, ікла зазвичай більш жовті, - вони міцніше, їх дентин містить більше мінералів).

 

Причини жовтих зубів

 

Звичайно, все сказане вище відноситься до випадків, коли:

 

  • у людини зуби жовті з народження;
  • жовті зуби здорові - в них немає карієсу, емаль без тріщин, немає патологічної стертості тканин;
  • колір дає саме дентин під напівпрозорою емаллю, а не наліт, через який нерідко жовтіють всі зуби.

 

Тільки якщо стоматолог оглянув порожнину рота людини і не знайшов в ній ніяких вогнищ захворювання, можна говорити, що його жовті зуби - це норма. В інших випадках (і особливо коли жовті зубні ряди - це наліт) потрібно розбиратися, чому жовтіють зуби, і що робити, щоб це виправити.

 

 

Крім того, при порушеннях роботи щитовидної залози теж іноді з'являються жовті плями на зубах.

 

Фото. Причини появи жовтизни на зубах.

 

 

Жовті зуби курця

 

Ще одне дуже поширене пояснення зміни кольору - жовтизна зубів від куріння, і тут вже справа не тільки в барвниках:

 

  • різниця температур вдихуваного людиною диму і повітря провокує тріщини в емалі (дим нагрітий до 60-80 градусів, повітря - до 20-30 влітку і може бути негативним взимку, чим більша різниця, тим швидше розвивається проблема з цілісністю емалі);
  • зуби, покриті тріщинами, більш схильні до утворень (спочатку це буде жовтий наліт, тому що шар осідаючого тютюнового дьогтю тонкий, потім жовті зуби перетворяться в коричневі, і так до чорних плям);
  • на «плівку» тютюнового дьогтю осаджується природний зубний наліт, який може бути і білуватим, і прозорим, зверху - новий шар дьогтю і так до нескінченності, поки зуби не почнуть світлішати після домашнього чищення.

 

Фото. Пожовклі зуби від куріння.

 

 

Чому жовтіють зуби від цукру

 

Цукор - ще один шкідливий фактор і причина, чому пожовкли зуби, він теж «працює» комплексно:

 

  • цукор - це глюкоза, джерело енергії, і будь-які мікроорганізми «кидаються на неї» не гірше, ніж голодна собака на кістку, при попаданні глюкози в порожнину рота, її клітини миттєво опиняються в центрі уваги численних бактерій (навколо молекул глюкози швидко формується жовтий наліт);
  • отримуючи заряд енергії, бактерії активізуються, жовті відкладення ростуть швидше;
  • через кислоти, що виробляється бактеріями, яких людина «нагодувала» цукром, зуби руйнуються, емаль стоншується, через неї просвічується жовтий дентин.

 

Все вищезазначене стосується естетичної шкоди, яку завдає цукор, якщо його вживати дуже багато.

 

А адже страждає не тільки краса усмішки, але і її здоров'я, тому що від витонченої емалі до карієсу залишається всього один крок.

 

Через що з віком жовтіють зуби

 

Вік - ще одна причина, якою пояснюються жовті зуби:

 

  • навіть при самому ретельному догляді за ротовою порожниною емаль з часом ставатиме тонше (через неї все краще просвічується дентин, людині здається, що у неї пожовкли зуби, насправді, вони можуть і не міняти відтінку);
  • якщо не робити профілактичних чисток, жовтий наліт нашаровується, набуваючи все більш виражений колір (зміна відбувається не різко, тому і непомітно);
  • те саме відбувається і з пігментацією власних тканин, якщо не робити відбілюючих процедур (емаль і дентин все сильніше фарбуються, тому що виключити всі жовті, червоні, помаранчеві продукти з раціону не вийде, так цього і не потрібно - багато з них необхідні організму, і зміцнюють здоров'я людини).

 

Прибрати жовтий наліт не так вже й складно, а ось попередити витончення емалі з віком не вийде, до того ж мало хто до самого похилого віку зберігає зуби абсолютно цілими.

 

 

Вибілювати жовті зуби можна практично в будь-якому віці, причому не тільки зовні, але і зсередини (внутрішньоканальне відбілювання). Якщо емаль сильно пошкоджена (вік, куріння, травми), вибілювати зуби вже марно.

 

Зробити жовті зуби білими допоможуть протези - коронки, вініри, мости, композитні накладки.

 

Запишіться відбілити жовті зуби в Люмі-Дент, на безкоштовну консультацію!

 

Прийом проводять

Охременко Василь Олексійович
Лікар стоматолог терапевт
Романюк Марія Олександрівна
Лікар стоматолог терапевт
Власюк Світлана Петрівна
Зубний гігієніст