Ліц. МОЗ України №282662 від 26.09.2013

Пн-Нд
з 8:00 до 21:00

м.Київ, Позняки
вул.Анни Ахматової 14-А
мапа проїзду надіслати смс з адресою
(044)
383 22 88
(багатоканальний)
(097)
765 22 88
(093)
765 22 88
(050)
765 22 88

Відмінності між панорамним знімком зубів та комп'ютерної томограмою.

У зв'язку з розвитком нових технологій панорамний знімок зубів поступово втрачає свою актуальність, так як йому на зміну прийшла принципово нова технологія - комп'ютерна томографія (КТ) .

У чому ж переваги комп'ютерної томографії ?

Ось найбільш значущі :

  • Комп'ютерна томограма являє собою 3-D зображення, що дозволяє оцінити розміри структур у всіх площинах, оцінити об'ємне зображення об'єкта. Панорамний знімок зубів, у свою чергу, дає нам зображення тільки в одній площині - фронтальній (2-D зображення), тому не може вважатися повністю інформативним.
  • Зважаючи на особливості сканування при комп'ютерній томограмі ми отримуємо точні розміри структур (Зубів, ділянок кістки і т.д.), а при панорамному знімку зубів присутнэ деяке спотворення розмірів в результаті накладання зображення на лінійну площину. Неможливість отримати однаковий коефіцієнт збільшення приводить на панорамних знімках до похибки в розмірах як мінімум на 20%.
  • Додатковим недоліком панорамного знімка є неможливість розгляду структури менш щільної кістки, яка потрапляє в одній проекції з більш щільною кісткою. Детально дослідити ділянку з менш щільною кісткою дає можливість тільки комп'ютерна томограма, при її зміщенні на рівень необхідного шару.

Як результат можемо зробити висновок: панорамний знімок зубів (ортопантомограма) - це лише допоміжний метод дослідження при первинній консультації пацієнта, особливо при плануванні хірургічних втручань, таких як наприклад імплантація зубів.

Повну та об'єктивну картину під час консультації пацієнта може забезпечити тільки комп'ютерна томографія (КТ) щелепно-лицьової області.


Сподобалась сторінка? - Розкажи друзям!