Як правильно доглядати за порожниною рота

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Догляд здорової людини за своїми зубами
 • Процедури після видалення зуба
 • Після імплантації: декілька важливих порад
 • Особливості догляду у дітей
 • Пілкування про тяжкохворого пацієнта

 

Грамотний догляд за порожниною рота - обов'язкова умова для тих, хто хоче на довше зберегти здоров'я зубів, мінімізувати ризики запалень, розвиток карієсу і інших захворювань.

Конкретні процедури по догляду залежать від людини і від того, в якому стані знаходиться порожнина рота.

Догляд здорової людини за своїми зубами 

Для такої людини є кілька елементарних правил, про які знають чимало:

 • Зуби чистять мінімум два рази на день: вранці і ввечері - після цього їжу та напої (крім води) вже не вживають. Проводять чистку м'якими зубними щітками або виробами середньої жорсткості, зверху вниз, акуратними рухами, в середньому по 2-3 хвилини.
 • Електричні щітки використовують тільки в тому випадку, коли їх рекомендував стоматолог - зазвичай для натуральних зубів їх не радять, оскільки діють вони занадто агресивно і можуть шкодити емалі, а при тривалому використанні і стирати псувати її шар.
 • Ополіскувачі для порожнини рота - це не основні, а додаткові засоби, які ні в якому разі не замінять пасту. Їх використовують після чищення зубів для додаткової свіжості, або ж в моменти, коли треба освіжитися, але немає можливості почистити зуби. Враховуйте, що в окремих засобах для споліскування в складі знаходяться спирти - далеко не всім це підходить, тому заздалегідь читайте, які компоненти є в засобі.
 • Зубні нитки (флос) - теж важливі інструменти по догляду за порожниною рота: зубні проміжки за допомогою цих виробів можна обробляти один раз в день, після вечірнього чищення
 • При чищенні зубів важливо приділяти увагу як язику так і внутрішній поверхні щоки, тому купуйте щітки зі спеціальними подушечками для їх очищення. Ці подушечки дозволять позбутися від нальоту, який міг би впливати на зуби вже після гігієнічних процедур.
 • Час від часу варто робити і легкий масаж ясен - м'якою щіткою або тією ж подушечкою, якщо вона не тверда. Це допоможе знизити ризик виникнення різних проблем - наприклад, гінгівіту або інших захворювань ясен.

 Догляд за зубами фото ЛюміДент

Процедури після видалення зуба 

Лікар обов'язково дасть рекомендації по догляду за порожниною рота після видалення зуба, в тому числі і зуба мудрості - їм потрібно слідувати на сто відсотків.

Зазвичай пацієнтам кажуть, що в перші три дні заборонено інтенсивне полоскання - після прийому їжі рот можна акуратно сполоснути чистою кип'яченою водою.

При чищенні зубів уважно стежте за тим, щоб згусток крові, який залишився в лунці, не пошкоджувався - тим більше не намагайтеся усунути його навмисно: цей згусток потрібен для більш швидкого загоєння і захисту ранки від інфекції.

Після видалення зуба догляд поширюється ще й на спосіб життя: кілька днів не пийте алкоголь, відмовтеся від куріння, не ходіть в баню і сауну, а також виключіть серйозне фізичне навантаження. Перший час їжте м'яку їжу, пережовуйте її тим боком щелепи, на якій нічого не видаляли.

Після імплантації: декілька важливих порад 

У перші десять днів догляд за порожниною рота після імплантації зубів полягає в акуратному, дбайливому ставленні до нових зубів і тих місць, де проводилося втручання.

Важливо виключити куріння, алкоголь, а замість чистки нових зубів використовувати полоскання спеціальними засобами, до складу яких входить антисептик. Щоб кров не приливала до щелепи занадто інтенсивно, в цей час необхідно спати на високих подушках, постійно контролювати свій стан.

Коли період реабілітації пройшов, догляд за порожниною рота після імплантації схожий на звичайний догляд: вам слід використовувати зубну пасту, щітку, ополіскувачі, зубну нитку (обов'язково!).

Для більш ретельного очищення зубів і проміжків лікарі часто рекомендують міжзубні щітки, ірригатори, а якщо виникнуть запитання - лікуючий лікар легко розпише вам схему догляду.

ВАЖЛИВО! Як із натуральними зубами, так і при наявності імплантів - необхідно раз на півроку проводити гігієнічну професійну чистку зубів у лікаря. Вона справляється з каменями і тим нальотом, якого не бере звичайна щітка - процедура знижує ризик появи пришийкового карієсу, пародонтиту та маси інших захворювань.

 Фото до і після професійної гігієни в Люмі-Дент

Догляд за ротовою порожниною фото Київ ЛюміДент

Особливості догляду у дітей

Процес догляду в цьому випадку залежить від того, скільки років малюку, чи з'явилися в нього зубку.

Якщо зубів поки що немає - батькам слід очищати ротову порожнину спеціальними серветками — вони продаються зі сумішами, що знімають наліт та мають антисептичну дію.

З появленням першого зуба можна застосовувати і зубні щітки: спочатку батьки використовують пальчикові насадки, а потім дітей поступово переводять на дитячі, але повноцінні щітки.

Один зуб вимагає такого ж ретельного догляду, як і вся щелепа, - так що не зволікайте з гігієнічними процедурами.

Для дітей використовують спеціальні безпечні пасти, самостійно користуватися щіткою їх привчають у віці 2-3 років, але процедура все ще проводиться під наглядом батьків.

З трьох до п'яти років дитячим зубам нерідко потрібні спеціальні засоби - пасти і гелі, щоб додатково зміцнити емаль. Стоматологи «Люмі-Дент» підкажуть вам, що вибрати, щоб допомогти зубкам дитини правильно розвиватися.

Фото - наші пацієнти з дитячим стоматологом Андрущенко Д. Є.

Правильний догляд за зубами фото ЛюміДент

Пілкування про тяжкохворого пацієнта 

Якщо пацієнт в змозі вам допомагати, може полоскати рот та спльовувати, то ніяких проблем з доглядом ротової порожнини немає - правила будуть такі самі, як для здорової людини.

Единий нюанс — щітка обов'язково має буду м'якою, адже якщо ви чистите зуби іншій людині, то можете не прорахувати сили та надавити на ділянку біля ясен сильніше ніж слід було б.

В іншому таким пацієнтам чистять зуби два рази в день, один раз в день використовують зубну нитку: після чистки не забувайте обробляти губи чимось зволожуючим.

Коли людина знаходиться в несвідомому стані, або з інших причин не може полоскати рот і спльовувати - догляд полягатиме у використанні спеціальних тампонів, які змочені в антисептичному розчині.

Закріпивши рот у відкритому стані, потрібно за допомогою шпателя з намотаним бинтом або готового тампона обробити всі доступні частини слизової оболонки, зуби, піднебіння. Оскільки паста не використовується - цю процедуру повторюють частіше, ніж звичайний догляд - раз на дві чи три години або після кожного прийому їжі.

Догляд за порожниною рота - важлива частина гігієнічних процедур: це потрібно як здоровій, так і хворій людини, незалежно від її віку. Якщо дотримуватися всіх правил і не пропускати процедури, виконуючи їх регулярно - такі маніпуляції допоможуть зберегти здоров'я зубів на дуже довгий час.

Якщо у Вас залишилися запитання, пов'язані з доглядом за порожниною рота - досвідчені фахівці стоматологічних клінік «Люмі-Дент» готові у будь-який момент надати детальну консультацію. Та пам'ятайте: часто неможливо скласти правильну програму догляду до ретельної діагностики та з'ясування всіх проблем, які є у пацієнта. 

Відгуки про нас

1 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest