Панорамний знімок зубів і комп'ютерна томографія

комп'ютерна томограмапанорамний знімок зубів

У зв'язку з розвитком нових технологій панорамний знімок зубів поступово втрачає свою актуальність, так як йому на зміну прийшла принципово нова технологія - комп'ютерна томографія (КТ) .

У чому ж переваги комп'ютерної томографії ?

Ось найбільш значущі :

  • Комп'ютерна томограма являє собою 3-D зображення, що дозволяє оцінити розміри структур у всіх площинах, оцінити об'ємне зображення об'єкта. Панорамний знімок зубів, у свою чергу, дає нам зображення тільки в одній площині - фронтальній (2-D зображення), тому не може вважатися повністю інформативним.
  • Зважаючи на особливості сканування при комп'ютерній томограмі ми отримуємо точні розміри структур (Зубів, ділянок кістки і т.д.), а при панорамному знімку зубів присутнэ деяке спотворення розмірів в результаті накладання зображення на лінійну площину. Неможливість отримати однаковий коефіцієнт збільшення приводить на панорамних знімках до похибки в розмірах як мінімум на 20%.
  • Додатковим недоліком панорамного знімка є неможливість розгляду структури менш щільної кістки, яка потрапляє в одній проекції з більш щільною кісткою. Детально дослідити ділянку з менш щільною кісткою дає можливість тільки комп'ютерна томограма, при її зміщенні на рівень необхідного шару.

Як результат можемо зробити висновок: панорамний знімок зубів (ортопантомограма) - це лише допоміжний метод дослідження при первинній консультації пацієнта, особливо при плануванні хірургічних втручань, таких як наприклад імплантація зубів.

Повну та об'єктивну картину під час консультації пацієнта може забезпечити тільки комп'ютерна томографія (КТ) щелепно-лицьової області.

Навігація
Записатися на прийом
Ваше ім'я
Ваш телефон *
Мета візиту

1 голосов, оценка: 5 из 5

Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!