8:00 - 21:00
ua

Панорамний знімок зубів або комп'ютерна томограма?
Що краще?

Дата публікації: 12.09.2016
Дата редагування: 23.02.2022
Дивитися відео
Зміст:
  • Панорамний знімок зубів або томографія щелепи? Що краще?
  • У чому ж переваги КТ щелепи?
  • Скільки коштує рентгенівське обстеження зубів?

Комп'ютерна томографія зубів фото Київ Люмі Дент Панорамний рентгенівський знімок щелеп ЛюміДент

Панорамний знімок зубів або томографія щелепи? Що краще?

В сучасній стоматології у зв'язку з розвитком нових цифрових технологій панорамний знімок зубів (ортопантомограма) поступово втрачає свою актуальність. На зміну плоскому рентген знімку щелепи прийшла принципово нова технологія - комп'ютерна томографія (КТ) - об'ємна 3d рентгенографія щелепи.

У чому ж переваги КТ щелепи?

Ось найбільш значущі:

  • Комп'ютерна томограма являє собою 3-D рентген щелепи, що дозволяє оцінити розміри структур у всіх площинах, це об'ємна рентгенографія об'єкта. Що показує ортопантомограма - плоский знімок щелеп - дає нам зображення тільки в одній площині - фронтальній (2-D візуалізація), тому не може вважатися повністю інформативним.
  • Зважаючи на особливості сканування при обстеженні КТ ми отримуємо точні розміри структур (зубів, ділянок кістки і т.д.). А при ортопантомограмі присутнє певне перекручення розмірів в результаті накладання рентгенографії на лінійну площину. Неможливість отримати однаковий коефіцієнт збільшення призводить на 2-D рентгені щелеп до погрішності в розмірах як мінімум на 20%.
  • Додатковим недоліком такого знімка щелеп є неможливість розгляду структури менш щільної кістки, яка потрапляє в одній проекції з більш щільною. Детально дослідити ділянку з менш щільною кістковою тканиною дає можливість тільки 3d комп'ютерна томограма, при її зміщенні на рівень необхідного шару.

Як результат можемо зробити висновок: панорамний знімок - це лише допоміжний метод рентгенографії при первинній консультації, особливо при плануванні хірургічних втручань, таких як наприклад імплантація зубів.

Такий 2-D рентген щелеп вкрай корисний на первинній діагностиці та лікарів ортодонтів, коли необхідно побачити наявність і орієнтовний розташування зачатків постійних зубів в щелепах.

Повну та об'єктивну картину під час консультації пацієнта показує тільки рентгенографія КТ щелепно-лицьової області - 3d рентген зубів.

В наших клініках в Києві працюють 3 рентгенологічних відділення, в яких встановлені дентальні рентгенівські апарати Planmeca Intra (Фінляндія) з цифровим радіовізіографом Vatech AnySensor. І новітні конусно-променеві комп'ютерні томографи Vatech PHT-6500, здатні робити ортопантомограму і КТ всієї щелепно-лицьової області.

Скільки коштує рентгенівське обстеження зубів?

Ціни на рентгенівські знімки щелеп в стоматологічних клініках Люмі-Дент на Позняках, Оболоні, Осокорках, Харківській, Березняках, Русанівці, Дарниці, Лівобережній - можна побачити на сторінці Стоматологія ціни. Також вартість обстеження представлена ​​вгорі цієї сторінки.


У нас можна зробити будь-яке рентгенологічне обстеження порожнини рота без запису і черги!

 

Ціни на послуги
2 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію