496

Профілактика захворювань зубів і ясен
У дорослих і дітей

Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами
Зміст:
  • Дотримання гігієни порожнини рота
  • Спосіб життя: як він пов'язаний з профілактикою
  • Профілактика для маленьких дітей
  • Відвідування стоматолога - важлива складова здоров'я
  • «Люмі-Дент»: допомога в профілактиці будь-яких захворювань

 

Профілактика хвороб зубів та ясен у дітей і дорослих - одне з найважливіших напрямків стоматології. А якщо точніше, то мова йде про профілактику різних захворювань або симптомів, які іноді взагалі не мають відношення до стоматології, але проявляються саме в порожнині рота.

До такого симптому можна віднести гіперестезію (підвищену чутливість) - вона формується не тільки при пошкодженнях емалі, але і просто на тлі сильних стресів, неврозів, тобто буває чисто психологічною проблемою.

Оскільки профілактика захворювань зубів - це багатогранний і багатокомпонентний процес, розіб'ємо усі задачі на великі групи.

Фото. До і після професійної гігієни пацієнтові Люмі-Дент

Профілактика захворювань ясен зубів фото Люмі-Дент

Дотримання гігієни порожнини рота

В першу чергу профілактика карієсу зубів будується на тому, щоб грамотно доглядати за зубами, і цей процес включає кілька складових:

  • Щоденне чищення за допомогою зубної пасти та щітки - якщо зуби свої, щітка повинна бути м'якою або середньої жорсткості. Зуби чистять вранці і ввечері, після чого вже приймати їжу не допускається - при необхідності, якщо цей момент порушений, чищення повторюють.
  • Обробка міжзубних проміжків зубною ниткою (флосом): це необов'язково робити кожен раз після їжі, особливо якщо ясна чутливі. Досить проводити маніпуляцію один раз на день - після вечірнього чищення за допомогою зубної пасти.
  • Використання додаткових коштів у вигляді ополіскувачів, зміцнювальних гелів - останні вибирайте після консультації у лікаря, оскільки пацієнт сам не завжди знає, яка саме терапія йому допоможе.

Під час чищення зубів не забувайте приділяти увагу язику і внутрішній поверхні щоки - за допомогою спеціальної подушечки на зубній щітці видаляйте з них наліт, особливо після кислої, солодкої, щедро приправленої їжі і всього того, що залишає сильний післясмак.

Фото. Консультація в клініці Люмі-Дент

Гігієна порожнини рота фото ЛюміДент

Профілактика карієсу зубів у дорослих полягає не тільки в тому, щоб доглядати за зубами - у гонитві за красивою усмішкою важливо ще і не переборщити.

Якщо людина захоплюється відбілюючими пастами або взагалі домашніми, альтернативними методами відбілювання, застосовує електричні щітки з жорсткою дією, такі маніпуляції теж приведуть до проблем.

Так само як і постійне травмування ясен флосом, агресивною щетиною, занадто сильними ополоскувачем. У цій справі важливо діяти без фанатизму, дотримуючись основних рекомендацій свого стоматолога.

Спосіб життя: як він пов'язаний з профілактикою

Грамотна профілактика захворювань зубів і порожнини рота включає в тому числі і перегляд способу життя. Якщо Ви правильно чистите зуби, але багато курите і випиваєте кілька чашок кави в день, нічого доброго з цього не вийде.

Куріння, алкоголь, вживання великої кількості цукру - це шкодить м'яким тканинам і емалі, а згодом стає причиною хвороб. І не завжди проблеми починаються з карієсу: нерідко відразу страждають ясна - вони кровоточать, припухають, стають хворобливими.

Якщо довго не звертати на це уваги, проблема пошириться вже на зуби - аж до того, що деякі з них Ви втратите.

Зуби - один з індикаторів стану організму, тому вони чуйно реагують на нездорові звички, особливо якщо ви не відмовляєтеся від них роками. Ось чому профілактика хвороб зубів - це ще і повноцінне харчування, що дає тілу всі необхідні вітаміни, мінерали.

Намагайтеся їсти більше здорової їжі: овочі, повільні вуглеводи, білок і корисні жири. Вживання шкідливих продуктів небажано в тій же мірі, що і голодування або жорсткі дієти. Останні послаблюють кісткову тканину, в результаті емаль стає більш сприйнятливою до негативних факторів навколишнього середовища.

Фото. До і після професійного чищення зубів пацієнтові Люмі-Дент

Профілактика захворювань зубів і ясен фото ЛюміДент

Профілактика для маленьких дітей

Первинна профілактика карієсу зубів у дітей полягає в тих же моментах, що і у випадку з дорослими. Це гігієнічні процедури, правильне здорове харчування, контроль над усіма сферами життя.

Але батьки нерідко роблять помилки: так, багато хто вважає, що починати гігієнічні процедури слід тоді, коли виросло вже кілька зубів. На ділі ж гігієна порожнини рота починається відразу: поки зубів немає, рот просто очищають спеціальними стоматологічними серветками.

Як тільки з'явився хоч один зубчик, йому вже приділяють увагу як повноцінній усмішці - можна застосовувати м'які силіконові щітки на палець, щоб прибирати наліт. Стоматолога теж починають відвідувати з того моменту, як прорізалася перша коронка: і роблять це раз на півроку.

Фото. Дитячий стоматолог Короткова М.І. із своїм пацієнтом

Профілактика зубів ясен у дітей фото Люмі-Дент

Відвідування стоматолога - важлива складова здоров'я

Оскільки не всі задачі можна вирішити самостійно, час від часу потрібна профілактика зубів у стоматолога - це обов'язковий огляд і гігієнічна чистка. Вона видаляє камінь і наліт - зазвичай для вирішення завдання використовують безпечну, але ефективну технологію Air Flow.

Якщо немає додаткових скарг, процедури проводяться раз на півроку або з якихось особливих приводів. Так, профілактику зубів при вагітності варто почати набагато раніше самого зачаття: якщо ви плануєте стати батьками, треба відразу обстежитися, пролікувати всі зуби, провести зміцнюючу терапію.

Тоді високі шанси, що поширені проблеми вагітних жінок не торкнуться саме Вас.

«Люмі-Дент»: допомога в профілактиці будь-яких захворювань

Якщо Ви не знаєте, як уникнути тієї чи іншої хвороби, лікарі «Люмі-Дент» завжди готові проконсультувати Вас і підказати, що робити в конкретній ситуації.

Фото. Стоматолог терапевт Нагірна Ю.М. зі своєю пацієнткою

Дотримання гігієни порожнини рота фото ЛюміДент

У наших стоматологічних клініках Люмі-Дент працюють досвідчені стоматологи, які знають, що робити для профілактики флюорозу, захворювань порожнини рота під час вагітності і т.п. Ми працюємо з дорослими і дітьми різного віку - в клініках є свої дитячі лікарі, які спеціалізуються на наданні послуг маленьким пацієнтам.

Ми лікуємо пародонтит, ерозію емалі, усуваємо неприємний запах з рота, проводимо видалення і лікування зубів, виправляємо прикус і вирішуємо ще безліч інших завдань.

Будь-яка проблема, з якою звертається клієнт, буде усунена в найкоротші терміни і на вигідних умовах. Не дарма наші клініки в Києві отримують заслужено високі оцінки від всіх пацієнтів, які нас відвідують.

 

Обирайте кращих у своїй справі!

 

Запишіться на безкоштовну консультацію!

 

Автор: лікар терапевт ендодонт клініки Люмі-Дент у відділенні на Позняках Нагірна Юлія Михайлівна

Автор - Нагірна Юлия

Відгуки про нас

1 голосов, оценка: 5 из 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest