Зубний флос

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Що таке флос? Для чого він потрібен зубам? Як ним користуватися?
 • Також флоси поділяють за поперечним перерізом:
 • Техніка використання флосса вельми проста:

У попередніх статтях ми з Вами вже говорили на такі важливі теми, як правильний підбір індивідуальних засобів гігієни для порожнини рота. Ви вже знаєте, де купити зубну пасту в Києві, і на що звернути увагу при виборі зубної щітки.

У цій статті Ви дізнаєтесь:

Що таке флос? Для чого він потрібен зубам? Як ним користуватися?

Флос - це спеціальна зубна нитка, що складається з полімерних волокон. Вона призначена для чищення проміжків між зубами.

У зуба є п'ять поверхонь, які потрібно очищати від нальоту і залишків їжі. Зубна щітка очищає лише три поверхні: жувальну, щочну, язикову на нижній щелепі і піднебінну на верхній щелепі, а ось дві інших (контактні, які стикаються з сусідніми зубами) залишаються забрудненими.

Саме для чищення міжзубних проміжків необхідно використовувати флосс, адже найчастіше каріозний процес пошкоджує контактну поверхню зуба.

Перші згадки про зубну нитку з'явилися в 18 столітті, в книзі "Практичний посібник з догляду за зубами", дантиста з Нового Орлеану Леві Спір Пармлі, а перша зубна нитка фабричного виробництва з'явилася лише в 1882 році. Виготовляли зубні нитки з натурального шовку, але сьогодні частіше зустрічаєш на прилавках аптек зубні нитки з полімерних матеріалів.

Зубні нитки бувають наступних видів: вощені і невощені. Вощені нитки просочені воском, і вони простіше у використанні. Новачкам рекомендується починати використовувати саме вощену нитку, поступово переходячи до невощеної, так як вони володіють більш вираженими очисними властивостями.

зубний флос

Також флоси поділяють за поперечним перерізом:

 • Плоскі - підходять для тих, у кого щільні міжзубні проміжки, а також для пацієнтів, які мають скупченість зубів (неправильний прикус).
 • Круглі - варто використовувати пацієнтам з широкими міжзубними проміжками.
 • Об'ємні - збільшуються при контакті зі слиною.

Застосовувати зубну нитку необхідно 1 - 2 рази на день, особливо важливо використовувати її після останнього прийому їжі перед сном.

Техніка використання флосса вельми проста:

 • Витягніть з котушки 25 - 35 сантиметрів нитки, намотайте її на середні пальці так, щоб залишився вільний проміжок приблизно в 10 сантиметрів.
 • Флос між пальцями повинен знаходитися в натягнутому стані, так ним буде зручно користуватися.
 • Використовуючи вказівні пальці заведіть нитку в міжзубний проміжок, щільно притуліть до однієї з контактних поверхонь зуба і зигзагоподібним рухом пройдіть між зубами.
 • Очищайте кожну контактну поверхню зуба рухами вгору - вниз 5 - 7 разів.
 • Вийміть нитку з міжзубного проміжку.
 • Очищайте кожен проміжок між зубами чистою ділянкою нитки.
 • Після використання флосса рекомендується прополоскати порожнину рота.

Як користуватись флоссом

В даний час все більшої популярності набули флоссери - зубна нитка з ручкою. Вони більш прості у використанні, так як немає необхідності намотувати зубну нитку на пальці.

У перші кілька днів з початку використання зубної нитки Ви можете виявити кровоточивість ясен. Не лякайтеся, це нормально. Коли чистка міжзубних контактів увійде в звичний щоденний ритуал - будь-які дискомфортні відчуття пройдуть.

Звертаємо Вашу увагу, коли нитка витягується з міжзубного проміжку - вона не повинна рватися. Розрив нитки може свідчити про каріозний процес, поганому приляганні коронки, дефекті раніше поставленої пломби. У таких випадках необхідно звернутися за консультацією до лікаря-стоматолога для виявлення і вирішення проблеми.

Пам'ятайте, що якісна щоденна гігієна порожнини рота і регулярні профілактичні огляди у стоматолога - це необхідний внесок в здоров'я Ваших зубів!

Лікарі мережі стоматологічних клінік "Люмі-Дент" допоможуть Вам у виборі засобів за особистим доглядом порожнини рота. Будемо раді бачити Вас в наших клініках!

 
Відгуки про нас

3 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest