455

Флюороз і гіперплазія зубів: симптоми, причини, лікування

Ціни на послуги:
Прямий терапевтичний вінір
1720 грн
Керамічний вінір
Акція! – Тільки до 31 січня!
4148 грн
Суцільнокерамічна коронка
3895 грн
Огляд, консультація
безкоштовно
Цю послугу у наших клініках надають лікарі стоматологи
Стоматолог-терапевт Київ  - Гетьман Тетяна Олександрівна
Гетьман Тетяна Олександрівна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог терапевт Київ - Маренюк Вікторія Ігорівна
Маренюк Вікторія Ігорівна
Лікар стоматолог-терапевт
Стоматолог ортопед Київ - лікар Яковишен Валентин Миколайович
Яковишен Валентин Миколайович
Лікар стоматолог-ортопед
Стоматолог ортопед Київ - лікар Гайдаєнко Олександр Віталійович
Гайдаєнко Олександр Віталійович
Лікар стоматолог-ортопед
Дивіться відео з нашими лікарями стоматологами

Говорячи про ураження емалі, ми найчастіше маємо на увазі карієс. Але існує і таке поняття, як некаріозні ураження зубів — саме до них і відносяться флюороз, гіперплазія емалі. Зустрічаються вони нерідко, тому про подібні ураження необхідно знати.

Флюороз

Флюороз і гіперплазія лікування в Києві Люмі-Дент

Під флюорозом розуміють таке захворювання, яке вражає емаль, змінює її колір — але зазвичай не повністю, а точками, плямами, смугами. Вони мають жовтий або коричневий відтінок, добре виділяються на основному фоні. Доповнюється все це підвищеним стиранням емалі, ерозією.

Причини захворювання

Головна причина недуги — підвищений вміст фтору в організмі. Він може накопичуватися при певному типі харчування, при ковтанні пасти. Фтор нерідко потрапляє в організм, якщо людина працює на підприємстві, де його вміст підвищено. З непрямих причин, що провокують захворювання, виділимо ослаблений імунітет, різні ураження печінки, проблеми вегетосудинного плану. У групі ризику зазвичай знаходяться діти.

Наслідки

Флюороз — це шкідливий зовнішній дефект. Згодом через хворобу зуби стають крихкими, можуть сильно пошкоджуватися. Оскільки проблема викликана надмірним вмістом фтору, на запущеній стадії вона може проявлятися не тільки на стані зубів, але і на всьому організмі в цілому. Згодом у людини спостерігаються ураження кісткової тканини, м'язів, нервової системи.

Лікування флюорозу причини наслідки фото Люмі-Дент

Лікування флюорозу

Оскільки пацієнти звертаються за допомогою на різних стадіях, то і лікування буде різним. У ряді випадків досить відбілити потрібні ділянки, провести ремінералізуючу терапію, додати в раціон кальцій. Часто пацієнтам призначають електро- та фотофорез, проводять пломбування, в складних випадках рекомендовано протезування — пошкоджені зуби можна закрити керамічними, композитними коронками. Інколи лікарі виписують і препарати, що містять фосфор.

Лікування завжди буде індивідуальним. Це залежить від віку пацієнта, стадії захворювання і тих порушень, які є на момент звернення.

Гіперплазія

Це захворювання, яке проявляє себе в дитячому віці. Виглядати воно може по-різному, в основному говорять про плями і додаткові нарости — перлинні краплі. Частина емалі розростається, тому утворюються такі невеликі шишки, які потім впливають на інші зуби. Нерідко ці нарости непомітні, так як ховаються під яснами у шийки зуба — тоді ясна трохи випинаються, як при гнійнику, кісті.

Не всі батьки надають значення цим невеликим ознаками, тому що у дітей часто немає ніяких скарг і хворобливих відчуттів. Але захворювання веде до більш складних наслідків: розріджується зубний ряд, зуби зсуваються в бік, значно підвищується ризик розвитку пришийкового карієсу. В результаті постійні зуби з'являться з дефектами, зіпсується прикус. При гіперплазії спостерігається і такий ефект, коли додатковий тиск від шишки травмує судини в яснах — тоді при прийнятті їжі або при чищенні зубів ясна кровоточать.

Причини гіперплазії

Всі причини походять ще до періоду вагітності, тому майбутнім мамам важливо стежити за харчуванням: їм необхідна достатня кількість фтору і кальцію. Факторами ризику є погана екологія, неякісна вода, різні хвороби матері: від застуди до захворювань нирок. Погані зуби у батьків — одна з поширених причин виникнення гіперплазії у дітей.

Іноді причина в тому, що під час виношування жінка вживала деякі ліки, включаючи ряд антибіотиків.

Щоб знизити ризики розвитку гіперплазії, майбутній мамі треба активно стежити за здоров'ям, харчуванням і тим, які ліки вона п'є.

Основні форми лікування

Дефекти у вигляді наростів видаляють із зубів шляхом шліфування — потім очищене місце покривають спеціальною речовиною, що твердне. У запущених випадках процедура повторюється багато разів. Після лікування у лікаря пацієнтам призначають лікувальні пасти, аплікації.

Якщо ви помітили на своїх зубах або на зубах дитини плями, смуги або будь-які зайві утворення, слід негайно відвідати лікаря. Чим раніше буде поставлений діагноз, тим швидше і комфортніше пройде лікування. А ще воно обійдеться набагато дешевше, ніж виправляти всі наслідки ускладнень.

 

Гіперплазія лікування і причини Київ фото Люмі-Дент

Обирайте кращих у своїй справі!

Запишіться на безкоштовну консультацію!

← Повернутися до списку статей

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!