Чистка зубів у дітей

Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря.
Зміст:
 • Коли з'являються перші зуби і як за ними доглядати?
 • Як чистити зуби дитині?
 • Коли потрібно вести дитину до стоматолога?
 • Чи є сенс лікувати молочні зуби?

 

Бережи зуби змолоду! Знайома фраза для багатьох, і ми з нею повністю згодні!

В нашу стоматологічну клініку Люмі-Дент в Києві приходять на прийом сім'ї з дітьми. І дуже часто наші стоматологи чують від батьків такі питання: Як правильно доглядати за зубами дітей? З якого віку чистити зуби? Коли потрібно перший раз вести дитину на прийом до стоматолога? Чи є сенс лікувати молочні зуби? На всі питання ми відповімо в цій статті.

Коли з'являються перші зуби і як за ними доглядати?

Час появи перших зубів індивідуально і залежить від багатьох факторів, наприклад, спадковості, харчування, і навіть від кліматичних умов.

 1. 6-7 місяців: нижні центральні різці.
 2. 8-9 місяців: верхні центральні різці.
 3. 9-11 місяців: верхні бокові різці.
 4. 11-13 місяців: нижні бокові різці.
 5. 12-15 місяців: верхні перші моляри.
 6. 12-15 місяців: нижні перші моляри.
 7. 18-20 місяців: ікла.
 8. 20-30 місяців: другі моляри.

молочні зуби

З моменту прорізання першого зуба і до 12 місяців батькам слід протирати зуби дитини зволоженими спонжиком або м'якою дитячою зубною щіткою.

Привчати дитину до зубної щітки потрібно якомога раніше, але бажано не пізніше 12 місяців. З 18 місяців і до 6 років необхідно чистити зуби спеціальною дитячої пастою зі зниженим рівнем фтору, так як дітки часто можуть її ковтати, і це може привести до флюорозу постійних зубів. Після появи перших двох суміжних зубів вкрай бажано чистити міжзубні проміжки зубною ниткою.

Як чистити зуби дитині?

Посадіть його на руки або станьте за ним перед дзеркалом, або навпроти нього, однією рукою притримуйте голову, іншою проводите маніпуляцію чистки під чітким візуальним контролем.

Дозволяти дитині самостійно чистити зуби необхідно приблизно з 3-х річного віку. Під час ранкового і вечірнього туалету беріть з собою дитину і на власному прикладі показуйте процедуру чищення.

як чистити зуби дітям

Коли потрібно вести дитину до стоматолога?

Починаючи з 1 року, дитину можна вже знайомити зі стоматологом. Перший візит зазвичай короткий, і спрямований на те, щоб доктор оглянув зуби дитини, оцінив гігієнічний стан зубів і дав свої рекомендації щодо подальшого догляду за зубами. Далі батьки повинні регулярно оглядати ротову порожнину дітей, відсувати губи і оглядати слизову і зуби на предмет нехарактерних змін для виявлення проблем на ранніх стадіях.

Коли дитина переходить на самостійне чищення зубів, необхідно проводити корекцію гігієни порожнини рота в стоматологічному кабінеті. Для цього лікар-стоматолог використовує спеціальні барвники, які забарвлюють ділянки скупчення бактерій на зубах. З їх допомогою діти і батьки бачать місця, які залишаються поза увагою зубної щітки. Дані барвники абсолютно нешкідливі і змиваються після повноцінного чищення зубів.

гігієна порожнини рота

Чи є сенс лікувати молочні зуби?

Існує думка, що молочні зуби лікувати не потрібно - все одно вони випадуть, а на місце них прийдуть постійні здорові зуби. Найважливіше, що б ми хотіли донести до багатьох батьків - молочні зуби лікувати потрібно! Від їхнього здоров'я залежить здоров'я корінних зубів! Молочні зуби повністю замінюються на постійні до 10-11 років, і при неправильному догляді вони не тільки самі захворіють, а й можуть заразити сусідні постійні зуби. Все починається банально - з карієсу, який діти і батьки не помічають через свою «безневинність», він, як правило, не викликає ніяких відчуттів і часто залишається поза увагою. Він характеризується зміною кольору зубів від білих матових плям, до коричневих і чорних дефектів зубів.

Багато з Вас пам'ятають безсонні ночі, через зубний біль, причиною тому - пульпіт. Це наступна стадія вчасно не пролікованого карієсу. Нерідко пульпіт протікає безсимптомно, і його можна сплутати з карієсом. Характеризується запаленням нерва (пульпи) зуба.

Остання стадія - періодонтит. Таке захворювання виникає після того, як пульпа зуба вмирає і запалення переходить в кістку. Для цього захворювання характерні болі при прикушенні і постукуванні на зуби, утворення свищів (прищиків) на яснах в області коренів зубів, або найстрашніше - набряку частини обличчя з погіршенням загального стану дитини.

Весь цей ланцюжок послідовних проблем можна запобігти регулярними (1 раз в 4 місяці) профілактичними візитами до стоматолога, корекції гігієни порожнини рота і виявленням проблем на ранніх стадіях, коли лікування проходить весело і не боляче.

Лікарі стоматологічних клінік Люмі-Дент раді бачити Вас і Ваших дітей на прийомі, ми проконсультуємо і підберемо лікування індивідуально для кожного!

Відгуки про нас

2 голосів, оцінка: 5 з 5

×
Час закінчення знижки:
0
днiв
0
годин
0
хвилин
0
секунд
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Ваш телефон *
Сподобалася сторінка? - Розкажи друзям!
Поделиться pinterest