8:00 - 21:00
ua
37

Що Робити Якщо Застряє Їжа В Зубах

Зміст:
  • Застряє їжа між зубами: основні причини
  • Наслідки застрявання їжі між зубами
  • Що робити, якщо в зубах застрягла їжа
  • Як усунути проблему
  • Рекомендації стоматологів клініки Люмі-Дент

Застряє їжа між зубами: основні причини

Іноді трапляється, що під час їжі потрапляє їжа між зубами, добряче заважаючи.

Це не тільки створює дискомфорт, але й загрожує запаленням в ротовій порожнині, що спричиненяється гниттям харчових частинок.

На перший погляд, проблема легко вирішується за допомогою зубочистки або флосса, але якщо так відбувається регулярно, то залишати це без уваги не можна.

Потрібно звернутися до стоматологічної клініки для консультації та лікування, лікар пояснить що робити, якщо між зубами забилася їжа, та усуне можливі проблеми.

Насамперед, потрібно розібратися, чому так відбувається.

В нормі у людей не застрягає їжа в зубах: їх бічні поверхні досить щільно стикаються одна з одною в одній точці, це називається контактним пунктом.

Фото. Чищення залишків їжі між зубами.

застряє їжа між зубами фото Люмі-Дент

Завдяки таким міжзубним контактам ясеневі сосочки надійно захищені від травмування харчовими частинками, коли людина жує.

Якщо потрапляє їжа між зубами, значить, контакт порушився, це могло статися з різних причин:

  1. в одному або навіть у двох зубах що торкаються розвивається карієс зубів, утворюється порожнина, яка забивається харчовими частинками та руйнування зубів продовжується;
  2. пломба встигла зруйнуватися або була поставлена неправильно, її краї нависають або не вдалося створити контактний пункт;
  3. «чорний трикутник» – саме так називається відсутність ясеневого сосочка, в нормі він заповнює навколозубний простір, якщо його немає, їжа застряє між зубами пацієнта, вимагаючи прочистки;
  4. пародонтоз - захворювання, при якому ясенна і кісткова тканина зменшується, в результаті утворюється зазор і нерідко можна виявити, що забилася їжа між зубом і яснами в такому отворі;
  5. спочатку з'являються аномалії прикусу - зуби розташовані недостатньо рівно, скучено або нахилені, в цьому випадку теж регулярно доводиться думати, як прибрати їжу між зубами і запобігти подальшому потраплянню;
  6. над яснами або під ними утворилися тверді відкладення - зубний камень, через нього теж між зубами застряє їжа і болять ясна, тільки лікар може допомогти в такому разі;
  7. протезування було здійснено не цілком якісно, потрапляє їжа між коронкою та зубом через те, що вона прилягає нещільно, погано відполірована або контакт з сусіднім зубом сформований неправильно. З подібних причин забивається їжа під мостом, встановленим неправильно.

 

Ще одна поширена причина – треми, міжзубні щілини шириною більше двох міліметрів (такий проміжок між центральними різцями називають діастемою), у них теж між зубами застряє їжа регулярно.

Це часто буває у дітей, але зустрічається і у дорослих через:

  • широку коротку вуздечку,
  • пародонтит,
  • аномалії форми,
  • розмір зубів.

- та інших причин, але результат завжди один, доводиться регулярно думати:

  1. як витягнути їжу між зубами;
  2. як чистити ці міжзубні щілини.

 

Фото. Лікар стоматолог Горбецький О.В. в роботі.

застряє їжа під мостом фото Люмі-Дент

Якою б не була причина того, що застрягає їжа в зубах мудрості чи різцях, залишати це без уваги не можна. Звичайно, потрібно знати, як витягнути із зуба їжу, але зрештою допомогти може лише стоматолог, відкладати візит до нього не варто.

Наслідки застрявання їжі між зубами

Коли застрягла їжа між зубами, наслідки можуть бути дуже неприємними і навіть небезпечними:

  • починається розкладання харчових частинок, з'являється неприємний запах з рота, а в перспективі може розвиватися карієс;
  • якщо їжа потрапила в ясна, ушкоджується слизова оболонка, що призводить до запальних захворювань, таких як пародонтит та гінгівіт;
  • коли пацієнт не знає, що робити, якщо між зубами застрягла їжа, і залишає її там надовго, через роздратування ясен відбувається оголення шийок зубів, це завдає біль і веде до травмування коренів.

Щоб уникнути подібних наслідків, потрібно знати, як витягнути їжу з ясен або міжзубної щілини.

Що робити, якщо в зубах застрягла їжа

Якщо в процесі харчування застрягла їжа в дірці зуба, у тремі або дистемі, її потрібно негайно видалити звідти за допомогою спеціальних пристроїв:

  1. видалити м'які частинки допоможе полоскання;
  2. щілину, що забилася чимось твердішим, можна прочистити за допомогою зубочистки, тримаючи її під кутом 30-40 градусів щодо ясен, рухаючи вниз і вгору;
  3. коли забивається їжа між зубами, корисно застосовувати флос - зубну нитку;
  4. зубний йоржик теж чудово прочищає міжзубний простір;
  5. можна застосувати іригатор - пристрій, що подає рідину під тиском, наповнити його можна спеціальним ополіскувачем для ротової порожнини або простою водою.

 

Вирішуючи, як видалити залишки їжі між зубами, що саме застосувати, потрібно враховувати конкретну ситуацію.

Наприклад, якщо застряє їжа між зубами та болять ясна, значить вони запалені, у таких випадках не рекомендується використовувати зубну нитку.

Але й за відсутності запальних процесів зубною ниткою чи зубочисткою можна пошкодити ясна, користуватися ними потрібно максимально обережно.

Фото. Лікар стоматолог Солонченко І.Р. проводить консультацію.

між зубами застряє їжа та болять ясна фото Люмі-Дент

Як усунути проблему

Знати, як дістати їжу між зубами звичайно потрібно, але вирішувати проблему слід радикально, усуваючи першопричину.

Відповідь на питання, що робити, якщо в зубах застрягла їжа вкотре, залежить від того, чому так відбувається:

  • якщо причина полягає в пошкодженій або неправильно встановленій пломбі, у неякісній коронці, то й інше доведеться замінити;
  • треми та діастеми усувають вініри, а для найбільших потрібні коронки;
  • зубний камень видаляють в процесі професійного чищення зубів, після нього вже не доводиться думати, як витягти їжу із зуба самостійно.

Таке медичне втручання дає змогу вирішити проблему досить радикально.

Якщо ж харчові частинки застряють в каріозній порожнині, вихід один – негайне лікування карієсу, адже нехтування такою необхідністю призведе до серйозніших наслідків, аж до втрати зуба.

Рекомендації стоматологів клініки Люмі-Дент

Щоб уникнути неприємностей, пов'язаних із застряганням їжі, фахівці рекомендують наступне:

  1. регулярно чистити зуби, використовуючи як зубну щітку, так і флосс;
  2. не вживати надто тверду чи липку їжу;
  3. пережовувати їжу якнайретельніше;
  4. між трапезами користуватися зубочистками, але лише високоякісними.

 

Якщо проблема виникає регулярно, незважаючи на всі зусилля, зверніться до стоматологічної клініки «Люмі-Дент» для консультації та лікування по мірі необхідності.

Тут лікар-стоматолог докладно пояснить що робити, якщо в зубі застрягла їжа, встановить причину, порекомендує спосіб її усунення.

Фото. Лікар стоматолог терапевт Шаповалова І.В. із пацієнтом.

застряє їжа в зубах фото Люмі-Дент

Сучасне медичне обладнання та найбільш якісні матеріали у поєднанні з високою кваліфікацією лікарів дозволять радикально вирішити будь-які проблеми, пов'язані зі здоров'ям ротової порожнини.

Дбайте про свої зуби та здоров'я завжди буде на висоті! Запишіться в стоматологію поруч Люмі-Дент в Києві, на безкоштовну консультацію!

Дата публікації: 27.03.2024
Дата редагування: 27.03.2024
Відгуки про нас
Дивитися більше
Вернутся к списку вопросов
1 голосів, оцінка: 5 з 5
Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію! Поки не піднялися ціни - запишіться на безкоштовну консультацію!
Це обов'язкове поле

Записатися на безкоштовну онлайн консультацію